YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM...
Tarih: Ocak 03, 2002 - 10:35:52
Konu: yuzuklerinefendisi.COM sitesi


Bu siteyi ilk gördüğümde hayalleri olan bir insanın hayallerini gerçekleştirebildiğini düşünüp sevinmiştim. Ve saçma da olsa, basitte olsa bir şeyler yazıp yollamıştım ringmaster'a, dedim ya sonuçta en azından katılmak istemiştim ,bu havayı solumak istemiştim. Site olarak, ki bu kullanıcılar demektir benim için, farklıyız diye düşünüyordum ama son zamanlarda yazılara yapılan yorumlarda yada yazıların kendi içinde anlamsız bir didişme dikkatimi çekiyor. Arkadaşlar niye birbirimize hakaret boyutuna varacak sözler kullanıyoruz anlamıyorum. Çok mu zor zeka ürünü yorumlar yazmak yada karşımızdakini kırmadan bir şeyler anlatabilmek. Bir sürü site var bu konuda ve ben neredeyse hepsine birşeyler yolladım, paylaştım ama bu sitelerden hiç biri kalıcı olmadı çünkü mutlaka tartışma diye saçma sapan şeyler, forum diye anlamsız didişmeler yaşanıyordu. Ve ben de delicesine bir kaçma isteği uyanıyordu bunları görünce. Düne kadar başka forumlara gülüyordum mesela birinde şöyle yazıyordu: "Orklar neredesiniz, biz yaşayan en yüce canlılar olan elfler kafanızı koparmaya geldik,bulamadık." Bumuymuş bu adamın 600 küsür sayfalık kitaptan anladığı diye komiğime gidiyordu. Sevgiyi, fedakarlığı, dostların birbirlerini sahiplenmesini anlatan bir eserden çıkan sonuç kafa koparma olmamalı diye tekrarlıyordum kendi kendime ve tanıdığım herkese bu sitenin sayfalarındaki seviyeyi örnek veriyordum. Ama bakıyorumda bu beğenmediğini yerden yere vurma hastalığı yavaş yavaş bize de bulaşıyor. yapılan yorumlar ve yazılar niye bu kadar saldırgan anlamakta zorlanıyorum, Gimli ile Legolasın bir çok çelişen yönlerinden sarsılmaz bir dostluk çıkarmalarına hayran oluyoruz ama bu dostluğu bir site de dahi fikirlerimize katılmayanlarda aramakta zorlanıyoruz öylemi? O zaman bir daha sorgulayalım kendimizi kitaplardan bir şey çıkarmışmıyız yoksa sadece oradaki hikayeye dışarıdan bakıp seyircimi kalmışız. Bu site Türkiye deki bir çok siteden farklı olmalı, olmak zorunda. Çünkü bizim ülkemizdeki insanlarda iyi bir şeyler yapabiliri kanıtlamak durumundayız, çünkü Tr'de ki LOTR fanlarıda düşünen ,akıllı insanlar. Lütfen aklımızı kullanalım, tartışmalarımızda,yorum ve yazılarımızda belli bir seviyeyi tutturmak için gayret edelim ve bu site de bu gayretin ipuçlarının olduğunu unutmayalım.

Lütfen bu yazdıklarımı "Adam editör olmuş, oturduğu yerden sallıyor" vs gibi yorumlarla değerlendirmeyin. Çünkü editörlük falan hikaye kimse kimseden fazla bir şey bilmiyor, samimi olarak söylemeliyim ki gelen bir çok yazıyı redakte edeceğime oturup hayran hayran okuyor ve yazarını kıskanıyorum. Yani biz birşeyler üretebiliyoruz, biz bir esere değişik yönlerden bakabiliyoruz. Ben her şeyden önce bir LOTR fanıyım ve sadece bu sitenin farklı olabileceğini, dünyada ki benzerleri kadar saygı uyandırabileceğini düşünüyorum, gerisi boş. Unutmayalım lütfen baktığımız eser aynı sadece farklı açılardan bakıyoruz. Lütfen daha fazla saygı...çünkü sevgi eksiğimizin olmadığını biliyorum..barışla kalın..

Yuzuklerinefendisi.com sitesi tamamen fanler tarafından oluşturulan, güncellenen ve yine onlar tarafindan ziyaret edilen Türkiye'nin en büyük fan sitelerindendir. Duzeyli sanal dergi formatı yine bu fanlerin hoşgörüsü ve dikkatli tavırları sayesinde korunabilmektedir. Yorum bölümleri interaktiviteyi sağlama amacıyla yönetim onayına gerek duyulmadan yayınlanmaktadır. Bu kısımlar yayınlanan, kimi zaman makale değeri taşıyan yazıları değerlendirmek için tasarlanmıştır. Yorumlar kişiler arası karşılıklı atışma ve maksa hizmetmeyen konuşmaların yeri değildir. Bu şekilde hareket edenler uyarı gerek görülmeden üyelikleri iptal edilecektir. Site düzeyini koruma amaçlı bu uygulamayı tüm yüzük dostlarının anlayışla karşılayacağını ümit ediyorum.Saygılarımla.
RingMasterBu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=357