Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 185 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

Site Hakkinda: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM...
Yayınlanma tarihi Ocak 03, 2002 - 10:35:52 Gönderen RingMaster

yuzuklerinefendisi.COM sitesi gimli-lotr göndermiş "Bu siteyi ilk gördüğümde hayalleri olan bir insanın hayallerini gerçekleştirebildiğini düşünüp sevinmiştim. Ve saçma da olsa, basitte olsa bir şeyler yazıp yollamıştım ringmaster'a, dedim ya sonuçta en azından katılmak istemiştim ,bu havayı solumak istemiştim. Site olarak, ki bu kullanıcılar demektir benim için, farklıyız diye düşünüyordum ama son zamanlarda yazılara yapılan yorumlarda yada yazıların kendi içinde anlamsız bir didişme dikkatimi çekiyor. Arkadaşlar niye birbirimize hakaret boyutuna varacak sözler kullanıyoruz anlamıyorum. Çok mu zor zeka ürünü yorumlar yazmak yada karşımızdakini kırmadan bir şeyler anlatabilmek. Bir sürü site var bu konuda ve ben neredeyse hepsine birşeyler yolladım, paylaştım ama bu sitelerden hiç biri kalıcı olmadı çünkü mutlaka tartışma diye saçma sapan şeyler, forum diye anlamsız didişmeler yaşanıyordu. Ve ben de delicesine bir kaçma isteği uyanıyordu bunları görünce. Düne kadar başka forumlara gülüyordum mesela birinde şöyle yazıyordu: "Orklar neredesiniz, biz yaşayan en yüce canlılar olan elfler kafanızı koparmaya geldik,bulamadık." Bumuymuş bu adamın 600 küsür sayfalık kitaptan anladığı diye komiğime gidiyordu. Sevgiyi, fedakarlığı, dostların birbirlerini sahiplenmesini anlatan bir eserden çıkan sonuç kafa koparma olmamalı diye tekrarlıyordum kendi kendime ve tanıdığım herkese bu sitenin sayfalarındaki seviyeyi örnek veriyordum. Ama bakıyorumda bu beğenmediğini yerden yere vurma hastalığı yavaş yavaş bize de bulaşıyor. yapılan yorumlar ve yazılar niye bu kadar saldırgan anlamakta zorlanıyorum, Gimli ile Legolasın bir çok çelişen yönlerinden sarsılmaz bir dostluk çıkarmalarına hayran oluyoruz ama bu dostluğu bir site de dahi fikirlerimize katılmayanlarda aramakta zorlanıyoruz öylemi? O zaman bir daha sorgulayalım kendimizi kitaplardan bir şey çıkarmışmıyız yoksa sadece oradaki hikayeye dışarıdan bakıp seyircimi kalmışız. Bu site Türkiye deki bir çok siteden farklı olmalı, olmak zorunda. Çünkü bizim ülkemizdeki insanlarda iyi bir şeyler yapabiliri kanıtlamak durumundayız, çünkü Tr'de ki LOTR fanlarıda düşünen ,akıllı insanlar. Lütfen aklımızı kullanalım, tartışmalarımızda,yorum ve yazılarımızda belli bir seviyeyi tutturmak için gayret edelim ve bu site de bu gayretin ipuçlarının olduğunu unutmayalım.

Lütfen bu yazdıklarımı "Adam editör olmuş, oturduğu yerden sallıyor" vs gibi yorumlarla değerlendirmeyin. Çünkü editörlük falan hikaye kimse kimseden fazla bir şey bilmiyor, samimi olarak söylemeliyim ki gelen bir çok yazıyı redakte edeceğime oturup hayran hayran okuyor ve yazarını kıskanıyorum. Yani biz birşeyler üretebiliyoruz, biz bir esere değişik yönlerden bakabiliyoruz. Ben her şeyden önce bir LOTR fanıyım ve sadece bu sitenin farklı olabileceğini, dünyada ki benzerleri kadar saygı uyandırabileceğini düşünüyorum, gerisi boş. Unutmayalım lütfen baktığımız eser aynı sadece farklı açılardan bakıyoruz. Lütfen daha fazla saygı...çünkü sevgi eksiğimizin olmadığını biliyorum..barışla kalın..

Not: Yuzuklerinefendisi.com sitesi tamamen fanler tarafından oluşturulan, güncellenen ve yine onlar tarafindan ziyaret edilen Türkiye'nin en büyük fan sitelerindendir. Duzeyli sanal dergi formatı yine bu fanlerin hoşgörüsü ve dikkatli tavırları sayesinde korunabilmektedir. Yorum bölümleri interaktiviteyi sağlama amacıyla yönetim onayına gerek duyulmadan yayınlanmaktadır. Bu kısımlar yayınlanan, kimi zaman makale değeri taşıyan yazıları değerlendirmek için tasarlanmıştır. Yorumlar kişiler arası karşılıklı atışma ve maksa hizmetmeyen konuşmaların yeri değildir. Bu şekilde hareket edenler uyarı gerek görülmeden üyelikleri iptal edilecektir. Site düzeyini koruma amaçlı bu uygulamayı tüm yüzük dostlarının anlayışla karşılayacağını ümit ediyorum.Saygılarımla.
RingMaster"

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· yuzuklerinefendisi.COM sitesi Hakkında
· Yayınlayan Editör: RingMaster
· Ana Sayfa


yuzuklerinefendisi.COM sitesi Hakkında en çok okunan :
Sitedeki kardeşliğimizi gösterelim


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"Site Hakkinda: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM..." | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 10 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM... (Puan: 1)
Gönderen Luin (the_luin@hotmail.com) Tarih: Ocak 03, 2002 - 13:06:53
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Nedense kendimi suçlu hissettim neden bilmiyorum... belki de hakkaten suçluyumdur. İki gün önce cekim hatalrı isimli yazıyo gelen küfürlü yoruma cvp olarak bende cok ağır bir laf değldi ama birşeyler yazmıstım. çünkü yazını bir benzerini ben yolladım siteye.. üzgünüm.. yanlış birşey söylediysem diye yani.. bir daha olmaz... :(
bu arada böyle bir uyarı idrekt olarak almadım tabii ama sitede görmek üzücü...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM... (Puan: 1)
Gönderen gladriel (elisir_@hotmail.com) Tarih: Ocak 03, 2002 - 22:09:27
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
buraya yorum yada yazı yazmaktan ve yazılanları incelemekten daha fazla bir sorumluluğunuz olduğunu biliyorduk.ama sanırım bu yazınız, bunu bize bir kez daha hatırlattı.en azından omzunuzdaki yükü hafifletmek yüzük kardeşliği adına görevimiz,haklısınız... görüntüsü ve hissettirdikleri hoş olmasada kimsenin kötü niyetle birşey yazıp söylediğine inanmıyorum... buarada ,vesilesi pek hoş olmasada,gayretleriniz ve sunduğunuz imkanlar için teşekkürler...sevgiyle..:)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM... (Puan: 1)
Gönderen Greenleaf Tarih: Ocak 03, 2002 - 14:58:45
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yıkıcı değil yapıcı eleştiriler olduğu sürece bu tür hakaretlerin olmayacağına inanıyorum. Bazı yazılarda çok kötü kelimeler kullanıldığını gördüm ve üzüldüm doğrusu.Hevesle bir şeyler öğrenmek ya da paylaşmak için burada buluşan insanlara kitabı bilmeseler de,yanlış da bilseler sevgiyle yaklaşalım.Kendi bilgilerimizi de onlarla paylaşalım ki Yüzük Kardeşlerimizin sayısı artsın.Bunun dışında herkesin düşüncesi aynı olacak diye bir şey elbette ki söz konusu olamaz.Farklı düşünceleri olan insanlara da saygıyla yaklaşalım.Burada bize paylaşma imkanı verilmiş iken bunu Yüzüklerin Efendisi'ne duyduğumuz sevgiyi esas alarak sevgiyle yapalım.Bunlar benim düşüncelerim ve farklı düşüncelere de(şahsıma hakaret söz konusu olmadıkça)saygım sonsuzdur.Tüm Yüzüklerin Efendisi'ni seven ve diğer sevenleri de seven herkese sevgilerle...

Greenleaf


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM... (Puan: 0)
Gönderen Anonim Tarih: Ocak 03, 2002 - 17:42:43
Bütün Yüzük Kardeşlerinden ve Site için çalışanlardan Özür diliyorum:

Kitaba ve Filme olan bağlılığımdan dolayı dayanamadım.Ayrıca Son günlerde çok gereksiz
ve anlamsız eleştirilerin olması beni rahatsız ediyordu."Lord of the Mistakes" gibi saçma
yakıştırmalardan vede Esas olan Filmin verdiği mesaja bakılması gerektiği düşüncesindeydim.
Sonuç olarak

Nobody is Perfect

Affınıza Sığınıyorum

Not: Çok saçma bir yazı oldu Bunca küfürden sonra
ama yapacak bişide yok.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM... (Puan: 1)
Gönderen hobbit182 Tarih: Ocak 04, 2002 - 12:44:01
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Çok doğru söylüyosun bence.. Çok haklısın..Eğer birilerinin kalbini kırdıysam gelsin bana şöyle söyledin desin eğer haklıysa zaten özür dilerim benim için sorun değil ama ordan konuşmak sallamak çok kolay oluyor tabii.. Aklına gelen bütün küfürleri saymak bütün iğrençlikleri.. Bir kültür sitesinde bunları görmek çok üzücü.. Bildiklerimizi birbirimizle paylaşıp fikir alış verişi yapacağımıza çok seviyesiz atışmalar var.. Bende eğer birini kırdıysam özür dilerim ama herkestende herkesin fikirlerine saygı duyması gerektiğini belirtmek istiyorum..
not: Shadowfax ve lady lothlorien'e yazılan ilk yorumlar bana ait değil.. gerçekten ait değil ben yazmadım kimin yazdığınıda bilmiyorum.. Ama yinede ikisindende yorumu yazanın adına özür diliyorum...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM... (Puan: 1)
Gönderen forchune Tarih: Ocak 04, 2002 - 20:49:19
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Siteyi ilk defa gördüğümde duyduğum heyecan kolay anlatılabilecek bir şey değildi. Tabi ki bunda bazı yazıların etkisi de vardı.
Siteyi ilk gezdiğimde benim sadece Hobbit-LOTR-Silmarillion dan oluşan bilgi arşivimin ötesinde öğrenmek konuşmak ve tartışmak için istediklerimi bulabileceğim bir siteydi. Ve aslında aktif rol almak için birkaç kere düşünmeme rağmen bilgimin yetersiz olduğu düşüncesi ile vazgeçtim.

Film ile beraber yapılan tartışmalar, kavgalar, anlamsız diyaloglar artmaya başladı. Yalnız bunun son bulup Orta dünyaya geri dönüleceğini düşünmeye başlamıştım. Bir haftadır siteye girmiyorum ve eksikliğini hissediyordum.
Bugün siteye girmem ve birbiri ardına atışmalar, amaçsız yazılar görmeye başlayınca rahatsızlığım arttı ve huzursuz oldum. Yani olmaz ki, nerede Yüzük Kardeşliği demeye başlamıştım ki senin yazına sıra geldi. Eline sağlık ne diyeyim.

Şu anda ise düşündüğüm tek şey, gerçekten de siteyle ilgili aktif rol almak istiyorum. Gandalf'ın dediği gibi sadece bize verilen zamanı nasıl değerlendirdiğimiz önemli.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: YAZILAR, YORUMLAR VE DÜŞÜNCELERİM... (Puan: 0)
Gönderen Anonim Tarih: Ocak 06, 2002 - 12:28:34
Haklılar ama küfür yok...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Gimli'ye,orta dünyanın yorulmaz eli'ne (Puan: 1)
Gönderen tombombadil Tarih: Ocak 06, 2002 - 14:05:12
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
sewgili Gimli yazdıkların gerçekten sağlıklı çalışan bir mantığın ürünleri,dilerim herkesin kuru tartışmalara daldığı,kendine göre tolkein'i we tlor'u sahiplenip onu başka türlü anlayanlara;"hayır o öle diil böle"dediği we hoşgörünün yerini hırs'a bıraktığı anlarda frodo we hobbitlerin karşısına çıkan bombadil gibi ortaya çıkar we herşeyi karlı bir kış gününden rengarenk bir bahar gününe çıkarırsın.
Son bi hatırlatma da diğer arkadaşlara(haddim olmayarak)
arkadaşlar latinlerin dediği gibi "che sara sara" yani olacak olan olur.Bizim bundan soraki görewimiz geçmiş için özr dilemek diil geleceği sağlam temeller üzerine inşaa etmek olmalıdır bence.
Laylaylom Tombombadil konuştu
gimli'ye tekrar teşekkürler;“Baruk Khazad, Khazad ai menu!!! “.....[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012