Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 54 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

Ve Kral Döndü...
Yayınlanma tarihi Aralık 28, 2003 - 11:00:26 Gönderen ringmaster

FİLMLER III Kralın Dönüşü Silverberry göndermiş "
Başlıktan da anlaşılacağı gibi konu Yüzüklerin Efendisi filminin üçüncü -ve maalesef- son bölümü “Kral’ın Dönüşü” ile ilgili. Ancak hemen belirteyim, henüz izlemeyenler dilerlerse okumasınlar. Yoğun spoiler içeriyor yazdıklarım...

Ben de birçok yüzük dostu gibi, önceden düzenlenen galalardan birine katılamadan, vizyona girdiği ilk gün, o da ancak akşam seansında izledim filmi. Sinemaya giderken, son 3 yıldır yaşadıklarımızı, her kış sezonunda günleri sayışımızı, dönüp dönüp “filmle kitap arasındaki farklar”ı okuyuşumuzu düşündüm. Sonra da bu yılki heyecanın “son” oluşuna ne kadar üzüldüğümü farkettim. Öyle ya, 2006’da gösterime girecek Hobbit’ten başka bir beklentimiz yok artık. Kral dönecek, Orta Dünya’da insanların çağı başlayacak ve yüzük taşıyıcıları Batı’ya gidecek. Bu acı bir son değil de nedir dostlar?

**Kral’ın Dönüşü, gerçek anlamda bir final filmi olarak beklenmedik bir sahne ile (Smeagol’ün Gollum oluş evreleri) açıldı. Film boyunca, Peter Jackson’un akılcı geriye dönüşleri ile ilk iki filme de göndermeler yapıldı. Her zamanki gibi beni çok mutlu eden yönlerinden başlamak istiyorum. Aslında dün gece rüyamda bile karmakarışık bir şekilde gördüğüm bu filmi belli bir düzen içinde eleştirebilir miyim, ondan pek emin değilim ama, artık kusurum varsa affedin...

Öncelikle bilgisayar efekteleri beni bu sefer İki Kule kadar rahatsız etmedi. Sanki daha özenli, daha az göz yorucu gibiydi. Belki de PJ’in mağara trollerine, “fül”lerine alıştığımız içindir, kim bilir? Gollum yine muhteşemdi! Olağanüstü bir dijital efekt harikası olan Gollum’daki performansı için Andy Serkis ayrıca kutlanmalı, omuzlara alınmalı.

Minas Tirith şehri için söyleyecek kelime bulamıyorum. Alan Lee ve John Howe’un çizimlerinden Orta Dünya’yı daha önce gözümüzde canlandırmış olduğumuz için olsa gerek, Minas Tirith bende inanılmaz bir aşinalık duygusu uyandırdı. Sanki yokuşlarını tırmandığım, Ak Ağaç Avlusu’nda gezindiğim bir yermiş gibiydi.

Bir başka muhteşem görsellik Ölüler Yolu idi. Elbette kitaptaki ifade ile kıyas kabul edilemez ama bir yönetmenin 20 sayfada yapılan betimi, birkaç saniye içinde seyircinin belleğine kazıyabilmesi de zor iştir. PJ’i kutlamak gerekir.

Shelob’un son filme bırakılması isabetli bir karar olmuş bence. LotR hayranlarının beklediğine değecek kadar güzel ve uzun bir mücadele ile sahnelenen bu bölümde sinema salonunda kimlerin araknofobisi var öğrenmiş oluyor insan...

PJ’in bundan sonra büyük savaş sahneli, fantastik filmler çekmesi hiç de şaşırtıcı gelmeyecek. Çünkü Pelennor Çayırları Savaşı’nda had safhada staj yapmış biri o artık. Her ne kadar zaman zaman çok fazla sallanan kameralar benim narin gözlerimi yormuş olsa da, muhteşem bir savaş izledik. Devasa mancınıklar, mağara trolleri, iğrenç Sauron ordusunun askerleri, buna karşılık Minas Tirith’in kaya kütleleri, en umutsuz anda Rohan’ın gelişi, Gondor’un canlanması resmen tüylerimi diken diken etti. Bir de filmde en çok duymak istediğim sözlerden birini duyduğum için mutluyum:

Eowyn: “I am not a man!”

Hoşuma giden birçok ufak ayrıntı var, ki bazıları gözlerimi yaşarttı. Ne yaşartması hüngür hüngür ağlattı. Ama konu fazla uzamadan bir de “nasıl yani?” dedirten değişikliklerden bahsetmek istiyorum. Liv Tyler’ın bu filme dahil ediliş amacı düşünülünce, Arwen karakteri hakkında tartışmak artık yersiz geliyor. Ama Aragorn ile “rüyalarda buluşuruz” şeklinde telepatiye geçmeleri bana abartılı geldi. Son sahnedeki öpüşme sahnesini de gereksiz buldum açıkçası. Ama bundan hoşlanan bir kitle de var şüphesiz.

PJ birkaç sahneyi atlamış. Ama bunların uzatılmış versiyonlarda bulunacağından eminim. En çok Prens Imrahil’in yokluğu beni üzdü. Onu uzatılmış versiyonda da göremeyeceğiz. Gümüş Kuğu savaşın ve efsanenin tamamen dışında tutulmuştu zira. (Gimli-lotr benden daha çok üzüldüğünden, bu konuyu fazla uzatmıyorum) Ayrıca Aragorn’un Faramir, Merry ve Eowyn’i iyileştirmesini göremememize, dolayısıyla Faramir ile Eowyn arasında gelişen sevgiye şahit olamamamıza da üzüldüm. Konudan uzak kişiler için Eowyn aşkına karşılık alamayan, ezik bir kadın gibi yansıdı perdeye. Saruman’ın ise sadece adı geçti, kendisi arz-ı endam etmedi. Orta Dünya’nın ondan nasıl kurtulduğuna ilişkin bir bilgi de yoktu.

Yeniden yazılan yerlere gelince; Gollum’un Frodo’yu işkillendirip, Sam’e de tuzak kurarak, Sam’i geride bıraktığı kısım saçmaydı. Ama bu olayın sonu iyi bağlanmış olduğu için çok da kızamıyorum PJ’e. Filmi “kitabın sinema uyarlaması” olarak görmeye çalıştıkça, hak vermesem de yönetmeni anlayabiliyorum. Zira film benim ve birçok yüzük dostunun istediği gibi çekilse, bu kadar izleyici toplamazdı. Ne yazık ki New Line’ın esas amacı bizleri memnun etmek değil, hasılat elde etmek. Legolas’ın her filmde son derece akrobatik hareketlerle öne çıkarılması da bundan dolayı zaten...

Elrond’un birden bire Theoden’in otağında belirmesi, Sauron’un kapaksız ateşten gözünün bir projektör gibi Mordor’u taraması, Sam’in “bu Frodo için, bu da babam için” repliğinde dile getirdiği Cüneyt Arkın tınlaması, Gimli’nin filmin “mizah unsuru” olarak çok yerinde olan espirileri, Bilbo’nun Gri Limanlar’a giderkenki hali hoşuma giden ayrıntılar oldu. Filmlerin final jeneriklerini de okuma alışkanlığı olan benim gibi biri için, ana karakterlerin kara kalem eskiz çizimlerinin süper olduğunu eklemeden geçemeyeceğim. Bu arada bir bravo da Denethor’u canlandıran John Noble’a.

Bu konu üzerinde daha çok tartışılacağını biliyorum. Hele de Oscar olayı gündeme geldikten sonra daha da çok. Ama isterse tek bir Oscar, Golden Globe, vb. almasın, bence PJ iyi bir iş çıkardı. Belki ilerde daha iyisi yapılır ama bugün bununla yetinmek zorundayız.

Gelecek yıl bu zamanlarda, günler öncesinden alınmış sinema biletleri olmayacak elimizde. Ama dünya gözüyle şu günleri yaşadık ya, bence bu en güzeli.

Barışla kalın...

Silverberry

İstanbul’da izleyeceklere not: En güzel sinema salonlarına ve muhteşem ses düzenine sahip olan Mecidiyeköy Profilo’daki Cineplex Odeon’da izledim filmi. Kopyalardan kaynaklanan aksaklıklar yüzünden 1 saat geç başlamasının yanı sıra, sürekli bir takır tukur sesi ve arada kısa süreli ses kesilmeleri oluyordu. İnşallah düzelir ama bu bilgiyi aklınızda bulundurmanızda yarar var..."

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· FİLMLER III Kralın Dönüşü Hakkında
· Yayınlayan Editör: ringmaster
· Ana Sayfa


FİLMLER III Kralın Dönüşü Hakkında en çok okunan :
LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"Ve Kral Döndü..." | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 21 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen arwen_08 Tarih: Aralık 28, 2003 - 16:23:52
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
gerçekten filmi güzel özetlemişsin.
bence de eksik yerler çok fazlaydı ama hepsini koysalardı filmin kaç saat olacağını düşünemiyorum.bide Hobbit gerçekten 2006 da gösterimde olacak mı?ben bunu hiç duymamıştım
nerden okudun ya da duydun cevabını bekliyorum


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen valannar Tarih: Aralık 28, 2003 - 21:37:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Sana genel olarak katılıtorum.Özelliklede kitap-film ilişkisi hakkındaki görüşlerine ama ben ilerde "daha iyisi"nin yapılabileceğine inanmıyorum.Her ne kadar bizler için kitapla kıyaslanması mevzu bahis olmasa da filmler olarakta dev ve başarılı(hatta olabileceklerin en iyisiydi) olarak görüyorum.Sonuçta ne kadar büyük bir proje olduğunu anlamamız biraz zor.PJ den başkası yapamazdı bence.
Bu arada ben Kayseriden yazıyorum ve bu ilk yorumum.Tüm "yüzüğün bağladıklarına" merhaba diyorum.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen kingfingolfin Tarih: Aralık 29, 2003 - 02:24:50
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
daha iyisi her zaman yapılacaktır kanaatimce fakat imrahil'i orada görmemek beni de gerçekten çok üzdü. fakat p.j extended'a öyle sahneler bırakmış ki insan filmden çıkınca bir eksiklik hissediyor.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen shieldarm Tarih: Aralık 29, 2003 - 16:27:43
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Silverberry - yazın çok güzel olmuş. Ben de tüm eksikliklere karşın yönetmenin çok iyi bir iş çıkarttığına inanıyorum. Bu sene Oscar Ödüllerini büyük bir heyecanla bekliyorum. Ödül almasa da sorun değil ama tüm kalbimle inanıyorum ki - alacak.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen polgara (buyucu_polgara@mynet.com) Tarih: Aralık 30, 2003 - 18:21:46
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Gelecek yıl bu zamanlarda, günler öncesinden alınmış sinema biletleri olmayacak elimizde. Ama dünya gözüyle şu günleri yaşadık ya, bence bu en güzeli.


yazının bu kısmına geldiğinde gözlerim dolmadan edemedim açıkçası.
yine de pj bu işi oldukça iyi başardı.bazen bizi hayal kırıklığına uğratsa da çoğumuz filmi ağzımız açık izledik.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen Taniquetil (taniquetil@mynet.com) Tarih: Aralık 31, 2003 - 15:01:14
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
hobbitin 2006da gösterileceği kesin mi? p.jackson'un lotr bittikten sonra king kong çekeceğini biliyoruz fakat ben okuduklarım kadarıyla röpörtajlarında bu konuda bir şey dediğini görmedim...
filme gelince... 2. filmde yaptığı saçmalamalardan oldukça uzaklaşmış ve ortaya iyi bir film çıkarmış yönetmenimiz. fakat 4 saat olsa da sanki eksik bir şeyler kaldı.. mesela kitabı hiç okumadığımı farz ederek soruyorum: eowynin başındaki taç da neyin nesiydi?
ve benim de en çok beklediğim sahne eowyn'in nazgulu öldürme sahnesiydi
sadece çınlayan bir ses duyamadığım için üzüldüm o kadar...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen Ercugun Tarih: Ocak 01, 2004 - 15:01:38
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
2 yıl önce başıma gelen şeyin aynısı,filmi izledim ve bitti...
Kitaplarda olduğu gibi gözyaşlarıyla sonlandırdım...
Herkese Teşekkürler... Bir daha ne kadar okursam okuyayım ne kadar izlersem izleyeyim ilkinin yerini tutmayacak...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

gene işbaşındasın (Puan: 1)
Gönderen Yabgu_Han Tarih: Ocak 01, 2004 - 15:38:36
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
özetleme için saol.ama gereksizdi:))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen Gimli-lotr (drobolsu@hotmail.com) Tarih: Ocak 02, 2004 - 20:38:01
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Hala seyredeceğim zamanı bekliyorum...ve böyle yazıları okudukça Ankara'dan ayrıldığım güne lanet ediyorum..çok şanslısın ve her zaman ki gibi ellerine sağlık..


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

bilmek ve anlamak arasında... (Puan: 1)
Gönderen ellannun (ellannun@yahoo.com) Tarih: Ocak 03, 2004 - 20:05:57
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Hani bazen , bildiğiniz bir şeyi tekrar tekrar söylersiniz ama , her nedense başınıza gelmeden gerçek anlamını bir türlü hissedemezsiniz...

Kıyaslayacak olursak, kitapta Sam'in Galadriel için hissettiklerine yakın şeyler. "Güzel olduğunu bilmek ama zamanla etkisini yitirdiğini tekrar gördüğünde farketmek..." gibi...

Fellowship Of The Rings'i izlediğim o ilk gündeen beri bu günün gelmesini istiyor, ama bu efsanenin ve her bir filmin verdiği heyecanın sona ermesinden bir o kadar korkuyordum. Kralın Dönüşü'nün bu maceranın sonu olduğunu biliyor olsamda, belki de bilerek bu gerçeği arka palana atıyor, sadece bu 210 dakikayı düşünmeye çalışıyordum. Film bittiğinde bir boşluk hissettim içimde. Bilmem sizde de oldu mu?

Eksikler mi? Bence çok fazla... Elimden gelse bir 210 dakika da ben eklerdim sırf Sarumandan "BÜYÜMÜŞSÜN BUÇUKLUK.. ARİF VE ZALİM OLMUŞSUN..." sözlerini duyabilmek, Marry ve Pippin'in Shire'daki zaferiyle gurur dutabilmek için...

uzattım galiba... Ama ne kadar yazsam, yine de kendimi ifade edemeyeceğim. Bir tarafım eksik kalacak bu filmden sonra nasıl Frodo hiç tam olamadıysa "O" gittikten sonra...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen galadriel_eldarin Tarih: Ocak 04, 2004 - 19:01:56
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
bence film çok iyi di.TT den çıkdığımda film yüzünden bi hayal kırıklığına uğramıştım.yani beklediğim bi senaryo ile karşılaşamadım.bu yüzden biraz korkarak gittim filme.aslında bunda biraz da matrix örneği de etkili olmuştu.yani ilk filmden sonraki devam filmlerin bekleneni bulamaması(terminatör 2 hariç şu an aklımda olan)beni korkutan bi faktördür.aslında filmden sonra hala içimde bi kırgınlık kalmadı deil.bazı sahnelerin filmden çıkarıldığı o kadar belli oluyordu ki bu benim sinirimi bozdu.bide aslında EE olayına karşı olduğum için(ama malesef elimden bişey gelmiyor.bide bu üçleme için orjinal dvd koleksiyonu yapacam.karşı olsamda bütün bölümlerini izlemek istiyorum.)bütün filmin sinemaya aktarılmasını bekliyordum.hani şu dedikodular yüzünden( 4 saat olayı)ama söyleyebilirim ki senaryo FOTR kadar iyi olmuş(tamam bence biraz kötü.ama çok çok az)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen dagast (dagast666@hotmail.com) Tarih: Ocak 06, 2004 - 11:50:58
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Gerçekten güzel yerlere değinmişsin ama, benim de değinmek istediğim bir şeyler var:
*Shelob'un inine Frodo'yu tek başına göndermek kimin fikri, çok merak ediyorum doğrusu.
*Hadi, Frodo, Galadriel'in şişesiyle geçti, kurtuldu diyelim. Peki Sam? O nasıl geçti o zifiri karanlık yerden?
*Nazgullar, ilk defa bana bu kadar korkutucu geldi. İkinci filmde uçmaktan başka bir iş yapmayan Nazgullar, bu filmde gerçekten önemli bir yer tutuyorlar kanımca.
*Ben de filmde ağladım ve bi tanesi senin 'gereksiz' dediğin yerdeydi: Evet, Aragorn'un Arwen'i öptüğü sahne. İlk filmde, Arwen neden bu kadar ortada diye düşünmüştüm, ama artık düşünmüyorum. Çünkü 3. filmin sonunda zart diye ortaya çıksaydı, (sanırım) daha çok yadırgardım. Neyse, hoş olmuş bence. Hem, Liv TYLER bu, izlemek o kadar da kötü değil :))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen Gil-estel Tarih: Ocak 11, 2004 - 19:07:24
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Sinemaya zorla götürdüğüm, yüzüklerin efendisiyle alakası olmayan arkadaşım bile Arwen'in bu kadar ortada olmasını saçma buldu. Onun yerine Eowyn'e ağırlık verilmiş olması gerektiğini düşündü. Filmde Liv Tyler azcık sahnede görünüyor; ama her yerde posterleri var!


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen prophyria Tarih: Ocak 21, 2004 - 14:05:04
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
tüm film sahne sahne canlandı aklımda...:)
evet maalesef bu son filmdi:( ama umarım hobbitten sonra eski efsaneleri filme dökmeyi akıl edebilirler,zaten beleriand savaşlarından itibaren senaryolaştırmaya başlasalar,en az beş altı film daha girebilirdi vizyona:) (arwen'le aragorn'un hikayesini atlayabilirler tabii,fazlasıyla dramatize etmişler zaten)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen 1onering1 Tarih: Ocak 25, 2004 - 18:47:06
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
kesinlikle dediklerine katiliyorum
filmi yeniden izledim sanki
ama ben samin "bu frodo icin bu babam icin" demedigini iddia ediyorum
cunku ben filmi fransizca izledim...filmdeki butun replikleri hatirlamama ragmen boyle bir sey yok
cuneyt arkin havasi vermek icin yada demagoji yapmak icin cevirmen tarafindan koyuldu herhalde bilemem


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Ve Kral Döndü... (Puan: 1)
Gönderen Greensleeves Tarih: Ocak 30, 2004 - 00:05:30
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
çok konululduğu için forumdakilerden farklı bir konuda yorum yazacağım sadece:

Legolas'ın akrobatik hareketleri neden bu denli göze batıyor anlamıyorum. karda yürüyüp izin,i belli etmeyen bir elf, elbette akrobat olacak. kitapta özellikle belirtilmesi gerekmiyordu herhalde:)

Eowyn bence filmde hiç de ezik bir kadın bizi yansıtılmamış. sadece reddediliyor. onunla ilgili eleştireceğim tek şey, Saklımiğfer'in olmayışıdır. Merry ata biner binmez "My Lady!" diyerek "I am no man" sahnesinin esprisini baltalıyor. kitabı bilenler için büyük bir eksiklik değil bu: ama kitabı bilmeyenler için mükemmel bir sürpriz unsuru olacaktı... yazık olmuş...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012