Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 45 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

Site Hakkinda: Biraz da Mizah
Yayınlanma tarihi Mart 10, 2003 - 18:33:22 Gönderen ringmaster

Editörün Seçimi / Özel Yazılar gimli-lotr göndermiş "RESMİ OLMAYAN YÜZÜKLERİN EFENDİSİ
SİTESİ TARİHİNE GİRİŞ
Giriş notu: Sitede son dönemlerde çok güzel hikayelerin yanında belki de biraz ağır olan tartışmalar vardı. Eh ağırlaşan havayı belki dağıtır diye bir şeyler karaladım bende. Kişiler ve yerler gerçektir ama düşünce balonları tabi ki tarafımdan uydurulmuştur. O dönemleri birlikte paylaştığımız Burak ve Aslı'nın hoşgörülerine sığınarak....

Yıl: 1999 yada 2000,
Yer: Eskişehir, Gimli-lotr'un öğrenci evi
Katılanlar: Ringmaster(RM), Gimli-lotr(GL) ve sıkılan bir sürü insan(Sıkıl)

RM: Baba napmışın evi yaa.. ne bu duvarlarda posterler falan.. sen de mi seviyorsun Yüzükleri.
GL: Sen ne diyon Burak.. ben hayatımı vermişim bu işe hala resimdesin.. bana okulda Gimli diyolar hatırlatırım...(Dur yeni tanıştık ama şunu bi etkileyeyim, belki kızlardan biri duyarda havam olur)


RM: İyiyim diyosun yani bu konuda..iddialısın sanırım (Lan herif cücüş mü cüce mi nedir ama isim hakkını aldığımı söliyip bi şaşırtayım şunu..)
Sıkıl: Ohooo napıyonuz siz yaa...bıktık biz bu muhabbetten Hayal Kahvesinden geldiğimizden beri alla alla... hadi bakalım çekin şu son yudumları yeni biralar geldi.
RM: Valla şu son dönemde biliyosun İnternet modası var, diyorum ki birileri isim hakkını almışlarmıdır acaba bu kitapla ilgili sitenin. (Atla bakalım oltaya cücüş seniii..)
GL: Kalırmı kardeşim şimdiye kadar, kapmıştır açıkgözün biri, yapmıştır planları..para basar bu site paraaa. (Lem yoksa ben mi gireydim bu işe, bak şimdi aklımı çeldi oğlan Ankaradan gelip...ama ben bi icq bilirim net ile ilgili ondan da ekmek yiyemiyoz...)
RM: Hani diyorum para olayı olmasa arkasında... amatörlere destek hesabı belki işler genede.. çalışırmı acaba, ne dersin. (Hah tamam işte sen busun olm... sevgi mevgi nerde kaldı, hemen kapıldın para olayına eheheh kurnaz seniii...)
GL: Çalışır tabi babacım, ama enayiler lazım bu işi parasız yapmak için..ohoo ter akıtacan maşrapayla da anca olur bişiler... hem isim hakkı için para lazım, varmı bildiin bi ağa çocuğu..
RM: Özgür ben aldım sitenin isim hakkını... yapıcam bişiler amatörce..(Naber cücüş, kafaya tuğla yemiş gibi oldun dimii..)
Sıkıl: Özgür noldu olm...durdun kaldın..aloo nerdesin sen kardeşim hişş... bak bi cevap ver bakiim.
GL: Aslan kankam benim beaaa... olm ilk gördüğüm anda dedimki ..işte bu dedim.. bu adamda cevher var dedim.Koççum be valla süper iş yapmışsın..amatör babasısın olm sen. (Vay vay vaaay...biz fikir derken amcam geçirmiş olayı hayata...bak bak bak.. hemen gireyim ben de bi köşeden...) El ele verdik mi şimdi kim tutar bizi be Burak.. valla çok iyi yapmışsın..bak çekinme yapabileceğim bişi varsa hemen yani.. gelir elimden yazı mazı, haber falan ..yani ne olursa diyorum anla artık gerisini...
RM: (Herife bak bu akşam tanıştık hemen atladı olaya..elimden mi alacak nedir yahu.. dur be bi kardeşim iki nefeslen..) Valla babacım şu anda sadece isim olayı bende ..ilerde bişi olursa ben sana haber veririm..hadi kapatalım konuyu...

4-5 saat sonra sabaha karşı..
GL: Peki buna ne diyeceksin aslan kardeşim...şimdi biz bu olaya giriyoruz sonra bi duyuluyo ismimiz.. üfff... televizyona bile çıkarız şerefsizim..hee yannış anlama kendim için diil valla...hesap amatörler üzerine..yazı falan yazılır yani şööle hoş bi ortam olur..bak bi de şu an aklıma geldi..resimde koyarız.. ben çeviri yaparım..(Editör oliim diicem ama eleman açıkgöz vermez bunu bana...biraz daha bira içelim bari)
RM: (Olm Burak sen varya başına bela aldın olm..len herif bi susmadı yaa..) Tabi canım kardeşim..olur bi tanecim...
Alkol oranının iyice yükseldiği son anlar..
GL: Olm varya hastasıyım uleen kardeşliğin...dağılmaları bi koydu bana inanamazsın şerefsizim.. Gandalf ermiş zaten.. geçen kantinde adamın birine girdim Legolas'a ince ruhlu dedii için..
RM: Zzzzzzzzzzzzzzzz
Sıkıl: Zzzzzzzzzzzzzzzz

Yıl: 2001
Yer: Eskişehir-Ankara internet hattı
GL: Taslak yapmışsın site için Burakcım..gördüm hoş bişi olmuş ama tabi içi biraz boş..ama doldurulur zamanla dimi...(Lem herif olayı koparmış yaa.. üfff yabancı site gibi olmuş valla..eleman üfürmüyomuş Bilgisayar dahisiyim diye harbiden..)
RM: Yaptık bişiler işte babacım ...tabi zamanım çok yok, ilgilenemiyorum tam olarak anca arada sırada bakıyorum...çıktı işte şöyle böyle..( Eheheheh cücüş harbi bu herif yaa..bi yerim düştü demiyoda hahaha..lem olm ter akıttık biz bunu bu hale getirene kadar haberin var mı...içi boş olsa nolur olmasa...nasolsa aslan parçası fanlar geldimi dolacak taşacak...sanki ben mi uydurucam kafamdan..teknik adamım olm ben tekniiik)
GL: Valla Burakcım işte çok amatörce bi yazı yazdım bende..olaya giriş mahiyetinde.. belki diyorum ilgini çeker...valla işe yararsa koy siteye zaten yeni bi oluşum haliyle yer bulur dimi ama..(Gecelerim gitti olm ben o yazıyı yazacam diye...kitap kurdu olduk ortamları bırakıp..du bakalım amatör lafınıda kattım ..ümidim var..)
RM: Babacım baya bi yazı birikti...işallah bakalım buluruz bi yerler sanırım ama garanti verilmez bu işlerde biliyosun. (Yalvar sen yalvaaar....amatör cücüşüm benim ehuehue... bu arada yazı mazı geldiğide yok yeniyiz hesabı, bari çok da fazla yalvartıp küstürmeyeyim elemanı..)
GL: Eh hadi bekliyorum müjdeli haberini..işallah koyarsın..(Heeyt bee Ortadünyanın Büyücüleri diye başlık koymuşum ki sırf o okutur yazıyı...yürü be Özgür kim tutar seni)

Yıl: 2002
Yer: Ankara-Tunalı, Kıtır Bar'da bir masa
Silverberry-Aslı (Silver)

Silver: Merıbaaa..ben Aslı (Hadii tiplere bak..bunnarmıymış kız Ringmaster ile Gimli.. iyi kafaları çalışmışta bu işi yapmışlar yoksa halleri duman hihihih)
RM: Aslı hoşgeldin..bizde Gimli ile sitenin son durumlarını konuşuyorduk..(Ben anlatıyom o dinliyo esasında..adam fikir kabızı oldu..nerde o ilk başlardaki pırıl pırıl adam, nerde bu herif.)
GL: Meraba... (Dur biraz ağır takılayım..)
Silver: Eh o zaman ben hemen olaya gireyim..şu da var...bu da var...şöyle yapalım..buda olur..sonra bu değişiklik fena olmaz... zaten burada hemfikiriz...şöyle bi hareketle insanların bakışını şuraya kaydıralım...hem sonra zaten burası olmaz... burası olur ama eksik olur.( İlk etapta fena vurdum hehehe...uzun boylu olanın bakışlar donuklaştı hemen.. aslansın sen kızım aslaaan)
GL: Hö..(Hö...)
RM: Tabi tabi...(Kıza bak fikir fırtınası estirdi yaw...lem bu nerdeymiş şimdiye kadar.. yememiş içmemiş siteyi düşünmüş anlaşılan.. bende fikir söleyeyimde Özgür'ün açığını kapatayım biraz..)
Silver: Benim son fikrim...daha sonra buraya sapabiliriz.. filmin rüzgarı sönecek... hikayelere ağırlık.. destek olmak lazım...tabi sizin fikrinizde önemli ama... gerçekler şunlar ki.. böyle olmaz sonuçta...( Tamam Gimli bitti artık..verdi kendini alkole..şu son etapta yıkacam illaki kafalarındaki kalıpları..)
GL: Hö..(Hö...)
RM: Esasında haklı olduğun noktalarda geniş açılımlara girerek olayı derinleştirmek siteye sürrealist bi boyut katar bence de..(Hö...)

3 saat sonra..biralar içilmiş
Silver: Rınn rın rımm..bide fısır fısır fısır..haklıyım ama dimi..bi de bööle düşün Burak..geleceğe bakmak lazım...( Al bakalım sürrealizm sana..nabber kalakaldın yakışıklı ehehehe.. Gimli de kusacak mı ne?)
RM: Müthiş fikirler çıktı valla ..süper oldu her şey..(Lem bu kızı elden kaçırmayalım siteyi şaha kaldırır bu...tabi tabi kaldırır...feylesof gibi namussuzum..)
GL: Geçen biri kantinde Legolas'a ince ruhlu dediydi...geçen dediim ben okuldayken...haşat ettim adamı...tieeyt hestasıyım olm kahraman Aragorn'un beee (Gitti bizim editörlük...kızda ne hırs yapmış ..o kadar olur valla..bari olay çıkarayım da değerim iice iki paralık olsun..sattın beni Burak iki dakkada şerefsizim...hikaye yazmaya vereyim ben kendimi bundan sonra en iyisi...hıck)
...................................

Çıkış notu: Belki bu yazılar sürer, belki sürmez ama İstanbul buluşması ve resmi site ile olan ilişkileri yazmadan duramam sanırım...barışla kalın...

"

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· Editörün Seçimi / Özel Yazılar Hakkında
· Yayınlayan Editör: ringmaster
· Ana Sayfa


Editörün Seçimi / Özel Yazılar Hakkında en çok okunan :
Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"Site Hakkinda: Biraz da Mizah" | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 7 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: Biraz da Mizah (Puan: 1)
Gönderen apparow Tarih: Mart 10, 2003 - 22:09:07
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
İşte gerçek bir özeleştiri örneği :)))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Biraz da Mizah (Puan: 1)
Gönderen Gondorian_Flame Tarih: Mart 11, 2003 - 10:33:22
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Gerçekten de hoş bizimle paylaştığın için teşekkürler. Bu arada ben de Haldir'e top diyenlere mi girişsem acaba :)))))))))))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Biraz da Mizah (Puan: 1)
Gönderen ELENTARY (elentary@mynet.com) Tarih: Mart 11, 2003 - 13:31:41
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
gerçekten hafifletmiş sitedeki ağır havayı...
ben asıl kendini *artık hikayelerine verecek* olmana sevindim.başka türlü anlamıştım son mailinde....yanlış anlamışım,hikayemin sonuna düştüğüm not geçersizdir artık...:))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Olayın özü... (Puan: 1)
Gönderen Angelic Tarih: Mart 12, 2003 - 13:20:22
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
...ve sözü budur!
Devamını bekleriz..:)))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

komiiiiiiiiiiiiiiiiiiiik! (Puan: 1)
Gönderen axana (alcarinque@mynet.com) Tarih: Mart 12, 2003 - 16:14:38
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

P.S. Gondorian_Flame, mesajiniz alinmistir! :P
Naaaaniiiiik naaaniiiiiik!


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Biraz da Mizah (Puan: 1)
Gönderen ShadowfaX (yuzuklerinefendisi@softhome.net) Tarih: Mart 13, 2003 - 01:46:35
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yav hoca sen eskişehirdeydinizde biz niye görüşmedik yav:)...
Bak hele hele hayale de gidiyordunda ben duymadım alla alla....Siteye iki senedir girerim yok böle bişey....Şimdi 8 aydır İstanbul dayım ama ayda bir eskişehire geliyorum aile de orda olduğu için...Neyse görüşürüz ortam yumuşadı harbiden:)...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: Biraz da Mizah (Puan: 1)
Gönderen eowyngreenleaf (eowyngreenleaf@hotmail.com) Tarih: Mart 16, 2003 - 14:16:59
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Yazın çok "doğal" olmuş, paylaştığın için teşekkürler de niye adama giriyosun Legolas'a ince ruhlu dediği için? Başka manada mı söyledi? :))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012