Blind Guardian'a Dair..(Bunun gerekli olduğunu düşünüyorum)
Tarih: Nisan 25, 2002 - 11:10:38
Konu: > GENEL / Yüzüklerin Efendisi


Hmm..Evet kardeşler BG(Blind Guardian) macerası 1985'de başlar. Hansi Kürsch ve Andre Olbrich grubun kurucularıdır.Grubun tarzı için söylenebilecek en yakın şey Power Metal'dir.Ama grup zamanla kendi tarzlarını oluşturmuşlardır.Hayranlarının taktığı isimle "Bard Metal"dir.

Grubun albümleri sırayla Battalions of Fear,Follow The Blind, Tales From The Twilight World, Somewhere Far Beyond, Tokyo Tales(Konser Albüm), A Past And Future Secret(Single), Imaginations From The Other Side, Mr. Sandman(Single), The Forgotten Tales, Mirror Mirror(Single),Nightfall in the Middle Earth ve Nisan ayında piyasaya çıkan A Night at the Opera'dır.Bir de Iced Earth ile yapmış olduğu bir albüm vardır.Demons and Wizards ki o da müthiş bir albümdür.

Bg en başından beri şarkı sözlerinde diğer metal gruplarında olduğu sisteme sövmekten farklı olarak hikaye anlatmayı tercih etmiştir.Bg Fantasy ile ilgili müzik yapan grupların ekolüdür.Çünkü bu işi kesinlikle para kazanmak için yapmıyorlar ki bunları onlarla yapılan konuşmalardan anlayabilirsiniz.(Grubun solisti Hansi Kürsch'ün en çok nereyi gömek isterdin sorusuna cevabı middle earth'dür.Yani onlarda bizlerden).Ben onları şu yönden elflere benzetiyorum.Elfler yaptıkları işlere düşüncelerini katarlar onlarda müziklerine katıyorlar.Hangi BG ve ME(Middle Earth)hayranı Mirror Mirror'da coşmadı veya The Eldar'da hüzünlenmedi.Veya Nightfall'da Tirion'da olanları durdurmak istemedi.Dediğim gibi Bg müziklerine ME'ü katmıştır.Bunu yaşamak isteyen dinler istemeyen dinlemez karar sizin....

Yanlışım varsa özür dilerim.Yorumlarınızı bekliyorum.
Aşağıda birkaç şarkısının linki var ama Winamp'da dinlemeniz için vqf pluginini indirmeniz gerekiyor.Plugin Download
Nightfall

Mirror Mirror
Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=558