HOBBİT TEHLİKEDE
Tarih: Haziran 02, 2010 - 07:54:36
Konu: Filmler / The Hobbit
Guillermo Del Toro Hobbit’i Bırakıyor

MGM film şirketinin borç batağı içersinde yüzmesi ve şimdi alacaklıların, bankaların eline düşmüş olması ve gelecekteki belirsizlikler yüzünden Hobbit filminin çekim işleri önceleri hep ertelenirken, şimdi tamamen durduruldu.
Bu ertelemeler yüzünden Hobbit’in çekimlerinin, del Toro’nun diğer film çekim programlarıyla zamanlama olarak çakışacak olması nedeniyle, del Toro çok üzülerek Hobbit’ten ayrılacağını bildirdi.


Basına demeç veren del Toro şöyle konuştu:
“Çekimlere başlanmasının sürekli ertelenmesi yüzünden, hayatımın en zor kararıyla karşı karşıya kaldım. Neredeyse iki yıldır Tolkien’in Orta Dünyasın’da yaşadığım, nefes aldığım ve onu şekillendirdiğim düşünülürse, bu kararı ne kadar zor verdiğim ve bu projeden üzüntüyle ayrıldığım tahmin edilebilir. Peter, Fran, Philippa ve New Line’a minnettarım. Dünyanın en şahane ülkelerinden birinde, dünyanın en iyi ekibiyle birlikte çalışma fırsatı buldum. Bu benim hayatımı değiştirdi ve bana büyük mutluluklar verdi. Ancak süre geçtikçe ve çekim durmadan ertelendikçe, zaman baskısı arttı arttı. Yardımcı senarist ve rejisör olarak bu büyük projeye bol şanslar diliyorum. Bu projeyi desteklemeye devam edeceğim.”
Hobbit projesinin çalışanları şu an şokta. Herkes del Toro’nun PJ ile benzer özellikte olup, fantastik film konusunda onunla aynı tutkulara sahip olduğunu biliyordu.
Peter Jackson:
“Del Toro Hobbit’i bırakacağı için üzgünüz. Sürekli ertelemeler ve belirsizlikler yüzünden diğer film projeleri ve anlaşmalarıyla çakışacak duruma geldi. Del Toro hayatımda rastladığım en etkileyici ve yaratıcı beyinlerden biri ve onunla çalışmak çok keyifliydi. Ayrılmadan önce, bizimle bir süre daha çalışmaya devam edecek.”
Şu durumda yeni rejisörün kim olacağı ve çekimlerin ne zaman başlayabileceği, büyük merak konusu.


Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=2122