Orta Dünya'da doğup 21.yüzyılda yaşamak
Tarih: Ekim 20, 2008 - 11:13:57
Konu: YAZILAR / GenelOrta dünya'da Shire'da yürüdük umuda ihtiyacımız olduğunda. Huzuru Elrond'un evinde bulduk, kolcularla beraber iz sürdük, Rohan beyleriyle at koşturduk.Heyhat gözlerimizi açtığımızda hala 21. yüzyıldaydık.

Kimimiz orta dünyanın bir zamanlar var olduğuna inanacak kadar bağlıydık, deli dediler bize, sırrımızı sadece bizim gibi Orta Dünya'ya inananlara açabildik. Gençtik. Umuda, mücadeleye ve aşka ihtiyacımız vardı. Arwen hanımla Aragorn arasında geçen aşk gibi bir aşk diledik hayattan. Biz savaşa gittiğimizde ardımızdan kadim yıllar boyunca ışıltısını kaybetmeden bekleyecek aşıklar diledik. Doğru insan keder vermezdi çünkü, doğru insan nerde olursak olalım bize güç verirdi. Gözlerimizi beton gökyüzüne açmaktansa sabahları,Shire'da çocuklarımızla oynamayı yeğlerdik.


'Keşke oraya gidebilmenin bir yolu olsa'' dedi içimizden biri. Çünkü kitaplar yetmedi, filmi yetmedi, oyunları yetmedi. Kırmızı kitabı okumak isterdik zamanda geriye gidip Tolkien ile beraber. Fakat çocukken okuduğumuz bir öyküde ''eğer bir şeyi çok istersen o şey bir gün oluverir''diyordu.

Rivendell adına belki birgün bir sabah gözlerimizi açtığımızda Elf diyarında buluruz kendimizi. Yine o gün belki bir akşam yıldızı parlar sırf bizim için karanlığa. Bize öğretildiği üzere THERE IS ALWAYS HOPE:)


Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=2097