HOBBIT - İlk Bölüm 2010 senesinde
Tarih: Aralık 19, 2007 - 00:09:35
Konu: Filmler / The HobbitEvet, sevgili Yüzükdostlarım, Alman LOTR sitesinden aldığım ve sağlam bir kaynaktan edinildiği söylenen bilgilere göre, Hobbit filminin yönetmenliğini yine Peter Jackson üstlenecekmiş. Ancak -şimdi sıkı tutunun- PJ, Yüzüklerin Efendisi’nin öncülü olan bu eseri bir değil, iki bölüm halinde ve üç boyutlu olarak çevirmeyi planlıyormuş.
Verilen bilgilere göre, her ne kadar casting henüz yapılmamışsa da, YE karakterlerinden Hobbit'te de yer alacak olanlar için, yine eski oyuncular bir araya getirilecekmiş.
İki bölüm, yani iki film olarak çekilecek olan Hobbit'in birinci filmi, 2010 senesinde, bir sonraki film ise ertesi yıl sinemalarda gösterime girecekmiş.

Bu arada, Sam Raimi ile yapılan bir röportajda da Raimi, Hobbit'in mutlaka PJ tarafından çekilmesini dilediğini (tıpkı diğer fanları gibi) ve bildiği kadarıyla NewLine Cinema yöneticilerinin PJ ile görüşmede olduğunu ve ancak bir sebeple anlaşılamazsa, yönetmenliğe aday gösterilmesinden mutluluk duyacağını belirtmiş.

Yüzüklerin Efendisi’nin sinema dünyasına kattığı yeni teknolojilerden sonra, Hobbit filmleri de teknik anlamda birçok yenilikler getireceğe benziyor. Buna göre tüm film, baştan sona yeni türde bir 3D tekniğiyle çevrilecekmiş. PJ’in daha önceden verdiği bir demeçte belirttiğine göre, üç boyutlu film teknolojisinde inanılmaz gelişmeler mevcut ve bu sayede, gerçek anlamda üç boyutlu görüntüler oluşturulabilecekmiş. Ayrıca, bir camı kırmızı, diğeri yeşil gözlükler yerine, gözleri ağrıtmayan interaktif gözlükler kullanılacakmış.
Bu teknikle Hobbit filmlerini çektikten sonra PJ, Yüzüklerin Efendisi’ni de, yine bu teknikle, 2012 ve 2014 seneleri arasında yeniden sinemalarda gösterime sokacakmış.

Öte yandan, konuyla ilgili, Pj'in basın sözcüsünün, henüz 100% kesin bir şeyin olmadığını ve PJ’in mevcut film projelerinin 2009'a kadar sürebileceğini söylemiş olduğunu da belirtmeden geçemeyeceğim. İnşallah PJ projelerini çabucak bitirir ve bizler de Hobbit’i beyaz perde de görme mutluluğuna erişiriz.


Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=2071