UMUT DOSTLUKTUR
Tarih: Aralık 26, 2005 - 16:33:16
Konu: FİLMLER III Kralın DönüşüBütün umutlar sönmüştü minas tirith yanıyordu beyaz şehir kararmaktaydı. Gandalf son bir çare askerleri toparlamaya çalışıyordu. Faramir ölmek üzereydi. Hem de eskinin barbar kralları gibi yanarak. Artık Gandalf, Aragorn`un öldüğünü düşünmekteydi. Theoden hain ilan edilmişti. Ama bir ses insanı coşturan bir boru sesi ve ufuktaki binlerce atlı! Rohan gelmişti.

Eomer birliğiyle soldan, Theoden ve sağ kolu sağdan girdiler. Bir şimşek çakması, kılıç ve kalkanların sesi. Orklar nehire doğru sürülmekteydi. Zafer yakındı. Eomer`in sesi bir yer sarsıntısıyla kesildi. Bütün Rohirrim durdu...Ufukta heybetli şekiller belirdi. Haradrim ve Rhün, Mordor`un çağrısına gelmişti.

Mümaklar dişlerini sallaya sallaya geliyordu Rohirrim sıraya geçip saldırdı. Kimisi füller altında ezildi. Zafer, katliama dönüşmüştü. Cadı Kral, Theoden'i öldürmüştü ama orada tüm insanların korktuğu Nazgül karşısında savaşan biri vardı. Bu ne bir kral ne bir elf ne de erkekti. Bu, kralın yeğeni Eowyn'di ve Nazgûl`u öldürmüştü Ama gözler hala Aragorn`u, kral Elessar`ı beklemekteydi Şehri o kurtarmalıydı, o kurtaracaktı ama gemilerin yaklaşmakta olduğunu görünce bütün ümitler söndü.

Artık sondu insanlar düşüyordu. Ama gemiden üç heybetli kişi indi. Bu oydu. Aragorn gelmişti ve yanında Legolas ve Gimli vardı. Süvariler coşkuyla saldırmaya başladı. Orklar pek korkmuşa benzemiyordu. Çünkü üç kişi; bir insan bir elf ve bir cüce onlara ne yapabilirdi ki? Ama sonları yakındı. Aragorn ve arkadaşları şevkle koşmaya başladı ve arkadan ölü kral ve ordusu bağlılık yeminlerini tutmak için geldiler. Huzura kavuşmak için. İnsanlar kazanmaktaydı. Aragorn gelmiş, Minas Tirith kurtulmuştu ve Aragorn savaş meydanındaydı. Gandalf`la buluştu. Önce ölü kralı ve ordusunu serbest bıraktı. Gandalf dahil hekes önünde eğildi. Aragorn artık Gondor`un kralıydı. Kral Elessar dı...

Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=1930