Elflerin Numenorè`u 2
Tarih: Mayıs 13, 2005 - 09:10:30
Konu: Hikayeler


Kraliçeleri asla bunu yapmazdı...Onun asıl amacı insanların gerçek güçlerini öğrenmek ve eğer yapabilirse onları geri dönmeye ikna etmekti. Ama insanlara ne kadar dil döktüyse de ikna edemedi. Hem gözünü para ve güç hırsı bürümüş olan insanları nasıl ikna edebilirdi ki? Onların tek amacı para,güç ve servetti.Sonra oradan uzaklaştı. Yavaşça,sakince,göze batmayarak... Geri geldiğinde izlenimlerini halka anlattı. İnsanları asla kendi güçleri ile yenemezlerdi. Ama halkı ilk defa ona karşı çıktı.Yurtlarını asla bırakmayacaklardı. Onlar burada yaşıyorlardı. Asla kaçmazlardı. Kraliçeleri bu durumu kabul etti. Aslında halkıyla içten içe gurur da duydu.


Savaş zamanı geldi.Kraliçeleri yalvardı.Eğer insanlar bu adada var olan yapıları,halkını, ürettiklerini ele geçirirse bu bir felaketti. Çünkü bu ada elflerin son sığınağı idi ve bu dünyada ürettikleri son şeyler burada idi.Harika giysiler, dünyada eşi olmayan ama elflerin eski günlerde yaptıkları ile karşılaştırılamayacak mücevherler, mimari harikalar... Bu yapılamazdı.Eru'ya yalvardı. Bir kurtuluş olmalıydı.Numenore'yi hatırladı. Halkına bulduğu çözüm yolunu anlattı. Onlar da kabul etti.Çünkü halkı artık Aman'a, kutlu diyara gidemeyeceklerini biliyordu.Düşman -yani insanlar- adayı çepeçevre sarmıştı.Artık savunma da yapmıyorlardı.İlk insanoğlu geçiti aştığı anda ada batmaya başladı. Kraliçe ve halkı korkmuyordu. Ne de olsa burada ölünce kutlu diyarda bedenlerine tekrar kavuşuyorlardı. Kraliçe mutlu ve halkıyla beraber refah içinde yaşadığı adaya son defa baktı ve kendini sulara bıraktı. Adanın sonu ise böylece geldi.
İnsanlara ne mi oldu? Adaya çıkanların hepsi boğuldu.Kalanlar -yani gemidekiler- ise bu olaya inanamıyordu. Bu adaya ''atlantis'' adını verip arkalarına bile bakmadan kaçtılar. Geri de ise bu dünyada insanlarla beraber nefes alan son elflerin batık ve ulaşılmaz yurdunu bıraktılar.....

Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=1820