Latif Eldarion
Tarih: Kasım 08, 2004 - 10:43:01
Konu: Hikayeler


Merhaba sevgili kibar ve cesur dostlarım!
Tüm yazılarıma düzeyli ve anlayışlı yorumlarınızı bekliyorum.

O gece,1 Mayıs gecesi kral Elessar hayata gözlerini yummuştu.Krallık Eldarion'a geçmiş,Kraliçe Arwen seçtiği ölümlülüğün bedelini ödemiş ve Lorien'de huzura KAVUŞMUŞTU.
Eldarion soyundan gelen bir özellikle soğuk kanlılığını korumuş ve idareyi ele almıştı.Çünkü o Dünadainlerdendi,Numenor'un sonuncusu Kral Elessar'ın oğlu.


Bir gece Eldarion huzursuzlandı.Uzun sedirden yatağı ona dar gelmişti.Kalkıp hisardan dışarı baktı,Gece sessiz ve pusluydu,bir an üşüdü,ve kralların kaftanına büründü.İşte şimdi soyunun ulu kralları gibi görünmüştü.
Sabah horozlar öterken kardeşleri Eldarion'u ziyaret ettiler,Hoş bir şekilde karşıladı onları kral ve birkaç söz ile'Zamanım azaldı,evet karanlık yok artık ama ben aydınlığı başka yerde aruyorum'
Öğlen vakti Kral Eldarion birkaç atlı süvari ile Güney Gondor'a yola çıktı.Havada gri bir pus vardı,ama temiz bir havaydı bu.Bozkırda bir kaç mil gittikten sonra yolda bir şey dikkatlerini çekti.Yaşlı bir kadın çalılıkta oturmuş bir şeyler mırıldanıyordu.Eldarion atından indi,kadına doğru ağır adımlarla yaklaştı,İnce mağrur ellerini kadına uzattı.'Açım'dedi yaşlı kadın,ve bir hayli yorgun.Bu sözlerle beraber başıboş bir ork taburu çıka geldi.Büyük bir ork şefi kadını kaldırarak omzuna koydu,kadından bir feryat yükseldi.
Öne doğru atıldı Eldarion Anduril'i kınıdan çekerek.Her ne olursa olsun,ister kral isterse bir Elf.Eldarion gururlu bir hükümdardı.Ork şefi karşısında büyümekte olan hiddete dayanamayıp,kadını ürkek bakışlarla yere bıraktı.Ve kadın kral'a teşekkür etti.
O günden sonra Eldarion kalbinde tek eksik şey olan Merhamet duygusunu kazanmış oldu.Yaşlı kadınada yüksek caddede bir ev verip maaşa bağladı.Kendiside istirate çekilerek ülkenin sorunları ile meşgul oldu ve gönlü mutluluk ile doldu.İşte şimdi aradığı şeyi bulmuştu...


Evet sevgili dostlarım,bu öyküyü kendim yazdım.Çünkü Tolkien artık aramızda değil ve bizde onu böyle yaşatmalıyız.Kadim affınıza sığınarak değerli yorumlarınızı bekliyorum.Unutmayın bir LOTR fanı her zaman hoşgörülü ve kibardır.Mutlu günler DOSTLARIM...Leodor oğlu Tendor...


Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=1743