FATİH 2
Tarih: Nisan 12, 2004 - 09:54:25
Konu: Hikayeler


Çadırlar toplanıyordu.plan yapılmıştı.Önce atlılar oklarıyla kuzeyden dalıp,Gondorlu gözcüleri oraya çekecekti.Atlılar ikibine yakındı.Bu sırada troller(300'e yakın)kapıya hücum edip,kapıyı kıracaklardı.

Komutan Whagon ise ana kuvvetle içeri girecekti.Böyle planlanmıştı.Kimse bir terslik düşünmüyordu.Herkes komutanlarının kaderine inanmıştı.Komutan çocukluğunu düşündü.Hep harp hikayeleriyle büyümüş,askerlerce yetiştirilmişti.

50 yıl önce babası Sauronun safında Harbe gitmiş ve dönmemişti.o zaman karar vermişti.Batıya girip intikamını alacaktı.Ama batının uyuşmasını beklemişti.

Batılılar büyük seferle yılanın başının ezildiğini sandılar.Ama yılan iki başlıydı ve öteki başını hesaba katmamışlardı.Sanıyorlardıki Sauron ölünce

çobansız koyun sürüsü gibi dağılacaklar.Birgün bir vampirin çıkıpta Batıyı harabeye çevirmek için o sürüyü toparlayacağını akıl edememişlerdi.Ki o artık sürü değil,orduydu.Hemde milyonlarca neferi olan bir ordu.50 yıl susan doğu artık patlayacaktı.


Elfler bunu farketmiş ve orta dünyayı terketmişti.

Kral Aragorn ise İnsanların Kralı olarak bu saltanatın debdebesine kapılmış,tehlikeleri gözardı etmişti.Doğulu korkak krallar taçlarının zarafetine kendilerini kaptırmış,Aragornla antlaşma yapmışlardı.Whagon önce o korkakları halletmişti.

Cüceler artık göçebe kömür satıcıları olmuşlar,kılıçlarını höyükleree gömmüşlerdi.Hobbitler de insanlara karışıp azalmışlardı.Büyücülerde ya ölmüşler yada göçmüşlerdi.Hiçbir tehlike yoktu.Onu kimse engelleyemezdi.Valar bile.Onlar Cennette güzel bahçelerde yatmaktaydılar.Orta dünya yı önemseselerdi gelir bizzat Sauronun başını ezerlerdi.Kalktı.Atına bindi.Düzenlenmiş ordunun başına geçti.Yanındaki askere:

_Git kuzeydeki birliğe söyle.Yukarıdaki oku görünce saldırsınlar.Ayrıca burdan atlılara takviye ipli orklarıda al.

_Emredersiniz!

dedi.Kuzeye doğru koştu.Komutan ileri çıkıp bağırdı:

_ileri!

Ordu gürültüyle yürüyüşe geçti.50 yıl sonra Orta Dünya tekrar karışıyordu.Hemde bu sefer tehlike habersizdi

Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=1590