Herşey biter.. bir şey bitmez...
Tarih: Temmuz 28, 2003 - 12:13:38
Konu: yuzuklerinefendisi.COM sitesi


Sen orada iki duvar arasında..
Ben burada duvarlar arasında..

Peki farkımız yok aslında delilerle.. Onlar duvarların arasında yolculuk eden insan kırıntıları.. Biz burada iki duvar arasında yolculuk eden insan bozuntuları..

İnsan kırıntısı.. deli olmak şuç mu?

İnsan bozuntusu.. insan olmak suç mu?

Yaşamak suç mu? Mapusta yatanların hepsi suçlu mu? Dışarıdakilerin hepsi masum mu?Tımarhanedekilerin hepsi deli mi? Dışardakilerin hepsi alim ki?

Bu site hikaye yazanlar için deneme kursu mu? Yoksa benim gibi ukalalar için atış alanı mı?

Sorular uzuyor gidiyor vesselam..

Biz yine de bu sitenin kadim bir yazarı (yoksa duayen mi oluyor) olarak affınıza sığınalım ve yine ortalama 20 yorum ve 200 okuma ,ya oynayacağımızı farzederek yazımıza devam edelim. Ne me lazım.. Biz burada hikaye yazmıyoruz ki, birikimlerimize dayanarak sizler ile bir şeyler paylaşmak istiyoruz!

Bu sitede sadece ismim ile değil, yazdığım yazı ile de iyi ve akılcı tepkiler almak benim için gurur verici.. Paradokstan paradoksa geçiş tünelleri bunu sadece ufak bir parçası.. Bunun yanında sürekli sivridilliği ile eleştiriye tutulan bir insanın böyle güzel eleştiriler alması hüzün verici..

Kendi rumuzum ile yazdığım yazılar ne yazık ki sert ve acımasız oluyor. Kendimi daha güçlü hissediyorum..

Ve biliyor musunuz rumuzum yazılarımın ve düşüncelerimin önüne geçiyor. Yazılarımın kalite ve güncellik olarak bozulduğunu hissediyorum...

ve artık sevgili elentaryden de çekinmiyorum. (gerçi o da yapmıyor ama..) Bu sitedeki hikaye patlamasına karşı çıkıyorum. Bazı arkadaşlarımız, sadece ve sadece hikaye yazmak adına kendi realitelerinden uzaklaşarak ve hatta kasarak ve kendilerini yıpratarak bir şeyler karalıyorlar. En kötüsü diğer arkadaşlarım onları kırmamak adına yazdıkları yazıları gerçek anlamda eleştirmek yerine yüceltiyorlar. Bu da bir tür bulanıklığa neden oluyor. Tartışılması gereken konular dağılıyor.

Bu siteye 15 gün evvel 4-5 ay sonra ilk kez girdim ve son yazıları okuma şerefine(!) eriştim. Her 5 yazıdan dördü hikaye idi.. Gerçi arada gerçekten parlak ışıklar görmediğimi söyleyecek kadar despot bir değil ama hikayelerin çoğunun çalakalem hazırlanmış olduğu belli oluyor. Arkadaşlarım dilekleri kadar alınabilirler ancak ben buraya hikaye atılması uygun bulmuyorum, alternatif olarak sevgili ringmastera hikaye denemeleri için uygun bir yer ayarlanması önerisini sunuyorum.

Aynayı kendime tutmam gerekirse, benim ve benim gibi yazı yazanlar için özel bir bölüm açılabilir... Ya da bu sitede benim gibilerin yazı yazması sansürlenebilir, çünkü ben de farkındayım yazılarımın bazı noktarının uçuk olduğunun.. Ancak su sitede ben sevgili Taniquetil, axana uzun süredir yazı yazmamışlarsa...

Bir şeyler ters gidiyor demektir...

Siteye yeni gelen arkadaşlarımız,

Ana sayfadaki hikayeleri görüp, sitede popüler olmanın yolu hikaye yazmaktır görüşüne lütfen kapılmayınız. Hikaye yazan arkadaşlarımız, yolladığınız hikayeleri ciddi ve olgun bir dille aktarınız. ( 13- 14 gibi yazı dizisi saplantlara girmeyiniz, okuyucu için onun hangi bölümü olduğu değil içeriği önemlidir)

Yazılan hikayelere yorum yollayan arkadaşlarımız,

Birbirinizi kırmamak adına yazıyı göklere çıkarmayınız, övmeyiniz, bütün tepkinizi apacık ortaya koyunuz ve eksik yönlerini herkesle paylaşmaya çalışınız.


ve mümkünse hikayeyi baştan sona okuyunuz!


ben genel görüşümü belirttiğim için hikayelere tek tek yorum yapmak ihtiyacımı hissetmiyorum. Ancak eleştirmeye değer bulduğum bir hikaye olursa onunla ilgili görüş ve fikirlerimi ayrıca belirttirim. Ayrıca ben bu sitede bir ölçü değilim. Bu yüzden beni bir eleştirmen olarak algılamazsanız mutlu olurum. Her dilediğini yazmakta özgür...

Ancak ben sevgili fanların birbirlerini reytingçi ya da başka bir şey için suçlamalarını son derece üzücü buluyorum. Herkes özgür düşünme ve bunları açıkça ifade etme hakkına sahiptir..

Bunun yanında bu sitede kimsenin özür dileme gibi gereksinimi olmamalı.. Ne yani kırıcı mısın, üzücü müsün?.. Daha kır daha çok üz... Şunun şurasında toplam sayfa sayısı 2500 ü geçmeye bir eser topluğunu tartışyoruz.. İnsan hayatını daha uzun ve engindir. Eğer internet platformunda kırılan üzülen varsa vay halimize... ( Ben bu siteyi çok üzgün bıraktım.. Gençlik dediğimiz sisler bulvarında bir kaç daha adım attıktan sonra bitmeyen bir şeyin olduğunu fark ettim.. Her şey bitti.. ama o şey bitmedi...)

Beni bu siteye bağlayan bir şeyler var.. Bunu hissedebiliyorum....... İnsanlarla bir şeyleri paylaşmak mutlu kılıyor beni.. Bu acımasız yazıma acımasız eleştirler almakl çook mutlu edecek beni.. Bunu biliyorum..

...

Hepinizi çok özledim.. Sevgili rundmc1982 (umarım yanlış yazmamışımdır...) daha çok özledim..

Savaş şimdi başlıyor...

Ben geldim...Işık ve Sevgiyle

Anarion

Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=1340