Bitmemiş Öyküler, Bitmiş Sözler
Tarih: Mart 10, 2003 - 18:15:08
Konu: yuzuklerinefendisi.COM sitesi


Bir işe giriştik;

Herkese yararı olacak bir iş, herkesi mutlu edecek bir iş, 11 kişi bu işi kotarmak için işinden okulundan fedakarlık gösterip çevirilerini hazırlamaya çalışıyorlar... Ama bölüm alan 2 kişi bu işe ihanet etti. Evet ihanet... Bu kelimeyi kullanmak istemiyordum ama şu an nicklerini veya isimlerini vermeyeceğim 2 arkadaşımdan biri ne bir haber verdi nede başka bir şey yaptı, diğeriyse bana çok ağır şeyler yazdı. Yada bana ağır gelen. Yazdıkları şunlar;
<

br /> “Yaptığın şey kendince iyi ama çeviriye emek verenleri hiçe sayıyorsun. Sen kendini ne sanıyorsun. Bu kadar ingilizce mi biliyorsun da bize hava yapıyorsun. Ben senin uygun gördüğün bölümü çevirmem. Kendim seçmek isterim. Hep yanındakilere dağıtmışsın bana dandik bölümler kalmış. Ben çevirmiyorum o kadar”

Hepsi kopyala yapıştır yapılmıştır...Bu mail bana dün gece bir arkadaşımla sohbet ettikten sonra, onunla elimde kalan bölümleri almaları için anasayfaya bir yazı yazacağımı söylemem onun da bana yol göstermesi şeklindeki sohbetimizden sonra ulaştı... Zaten forumlarda isteğimi pek iyi dile getiremediğim için yazmayı düşünüyordum ama bu kadar sitemli yazmayacaktım, bu mail gerçekten beni derinden yaraladı. Ben sadece iyi bir şey yapmaya çalışıyordum. Özür dilerim. Ama vazgeçmeye niyetim de yok. Niyetimiz yok. Biz bunu profesyonel yapmayacağız belki ama arkadaşım sende anlayacaksın bizim nasıl bir işe giriştiğimizi... Böyle düşünen varsa lütfen çevirmesin. Benim düşüncelerime katılan arkadaşlarda forumdaki yazılara baksınlar bu arkadaşların istemediği yada “tenezzül etmediği” bölümleri alırlarsa hepimiz iyi bir ders vermiş oluruz.

Bildirmem gerekirse elimizde kalan bölümler;
- Aldarion ve Erendis 200-222 arası ve notlar
- Cirion ve Eorl ve Gondor ve Rohan’ın dostlukları.
Uzunca iki bölüm bunların alınmaması çok kötü oldu... Ama yeni arkadaşlar bularak daha da iyi devam edebiliriz yolumuza.

Teşekkürler;

Luin, Taniquetil, Gorath, Axana, Lost, Silvester, Aragorn II, Corombat, Zaman_Gezgini ve Anarion, her ne kadar bizden ayrıldığını söylesede... Ve yeni katılacak arkadaşlar, ve yardım eden ve etmeyen herkes özellikle de kingfingolfin, saolun...

İyi bir ders verebiliriz. Çok iyi olacak bu iş. Çok...


Bu yazının bulunduğu yer: Yuzuklerin Efendisi / Turkiye LOTR / Turkey
http://www.yuzuklerinefendisi.com

Bu yazıyı bulabileceğiniz URL adresi:
http://www.yuzuklerinefendisi.com/article.php?sid=1149