Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 188 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

LOTR: İki kule, Matrix-2 ve Terminatör-3 meraklıları!!!!! (miş’ler mış’lar)
Yayınlanma tarihi Aralık 09, 2002 - 11:28:12 Gönderen ringmaster

LOTR / Medyada yüzükler Angelic göndermiş "İki kule, Matrix-2 ve Terminatör-3 meraklıları!!!!! (miş’ler mış’lar)

“hatırlatma amaçlı alıntı yazıdır. Arada naçizane bir takım yorumlarımız da bulunmaktadır tabi kine (:o)”

Fantastik sinema tutkunları üç film için geri sayımda. Bunlardan en yakını Türkiye’de 20 Aralık’ta gösterime girmesi beklenen “The Two Towers/İki Kule”. Yüzüklerin Efendisi fanlarının (yani bizlerin) kalpleri, Aralık’ta gösterime girecek olan film için şimdiden küt küt atıyor. “Buna itirazı olan var mı? YOOOKK!!” Filmin yönetmeni Peter Jackson da fanları hayal kırıklığına uğratmamak için çalışmalarını sürdürüyormuş. Bildiğiniz gibi üç filmi tek seferde çekerek bir rekora imza atmıştı Jackson, fakat “hobbit yönetmen” çekilen bölümlere yeni kısımlar eklemek için oyuncu kadrosunu tekrar bir araya getirmiş. Filmlerin mükemmel olması için hiçbir şeyden kaçınmayan Jackson, Golden Hall/Altın Konak sahnesine -sadece bir replik eklemek için- tüm seti yeniden kurmuş. “Vay canına!!” .. İki Kule’nin en çekici sahnelerinden biri olan Miğfer Dibi’ne de yeni sahneler eklenmiş. İnternette fanlarının beğenisine sunulan öncül afiş ise –ki filmin orijinal sitesinden görebilirsiniz!- karanlık olmasıyla dikkat çekiyor. Filmin isminin Dünya Ticaret Merkezi’ni hatırlattığı için başlatılan internet kampanyasına kulak asmayan Jackson Abimiz, İki Kule için “Üçlemenin en zor filmi. Bence fanlar yaptığımız işi çok beğenecek. Bu ilkinden de iyi oldu.” diyormuş. Merakla bekliyoruz..

* * *

Matrix’in ayrı ayrı gösterime girecek olan devam bölümleri, “Matrix Reoladed” ve “Matrix Revolutions” da merakla bekleniyor. Şahsen Matrix-1’i sinemada izleyememiş ve geçenlerde TV’de gösterilen sunumuyla idare etmek zorunda kalanlardan olmuş idim. Eminim ki sinemada gösterildiğinin yaklaşık 20-30 dakikalık kısım noksanıyla uyutmuşlardır bizi. Bilemeyeceğim artık hangi sahneleri makaslanarak, hangi sahneleri atlanarak izleyebildik!!! Neyse bakalım haberin devamında ne diyormuş?.. Wachowski kardeşler filmlerin konusu hakkında ağızlarını kapalı tutsa da, Rolling Stone dergisi filmlerin hikâyelerini bazı detaylarla beraber yayınlamış. Bu alıntı haberi yayınlayan dergi de filmleri spoiler yapmamak için “öztürkçesi; affedersiniz filmlerin içine etmemek için-miş” (:p) bunları bize aktarmıyorlar- mış. Nema problema. Elbet bulunur bir yerlerden. Her neyse..Gizli kaynaklar mevzunun kısa dökümünü sunuyorlar. Evet mevzu kısaca şöyleymiş: Zamanla daha fazla insan Matrix’ten uyanıp gerçek dünyanın farkına varmaktadır. Matrix’i çözenler çoğaldıkça makineler ve insanlar arasındaki savaş son gerçek dünya şehri Zion’da devam eder. Birden fazla Neo’nun birden fazla ajan Smith ile dövüştüğü sahne ve otobandaki kovalama sahnesinin herkesi dumur edeceği söyleniyormuş!!. Çekimleri tamamlanmak üzere olan filmin Amerika’daki gösterim tarihi 15 Mayıs 2003. Bize ne zaman gelir acaba??? Fikri olan el kaldırsın!

* * *

Sıra geldi üçüncü filme. Üçüncü filmimiz tabii ki Terminatör 3:Rise of The Machines. Arnold Schwarzenegger’in yeniden iyi Terminatör T-800’ü (güzel dilimizde okunuşuna kopuyorum her daim; törmineyytır te-800) oynayacağı film, John Connor’ın yirmili yaşlarını anlatıyor. Daha önceki iki suikast girişiminde başarısız olan cyborglar son model bir yok edici olan Terminatrix’i yolluyorlar. Kristanna Lokken’in oynadığı Terminatrix ilk dişi cyborg ve John Connor’u öldürmek için dişiliğini de kullanıyor. Edwarg Furlong’u ikna edemeyen yapımcılar John Connor rolüne Nick Stahl’ı uygun görmüş. Bence iyi de olmuş. Fena çocuk diil vesselam. Bu arada Edie de çok büyümüş. Hey gidi günler hey, çocukluğunu bilirim, “astalavista bebek!!*~*
Filmin yönetmen koltuğunda bu defa James Cameron değil, Jonathan Mostow oturuyor. Claire Danes denilen hatun Connor’un kız arkadaşı Kate Miller’i oynuyor. Film Amerika’da Haziran 2003’de gösterime girecek.

Kişisel notum, özellikle Terminator serileri için; bilirsiniz Amerikan sinema sektörünün her zaman başvurduğu bir yöntemdir. Bir film yap, kapalı gişe oynasın, hasılat filmin kârını üçe beşe katlasın, hemmen devam filmi çekilir. Sinemakolik Amerikan halkının woo’larla, el çırpmalarla göklere çıkarttığı film serileri böylece devam eder durur. Rocky, Rambo gibi seriler buna en iyi örnektir. Matrix’i de dahil edebilir miyiz? Neyse, Terminator-1 muhteşem ve II de bir o kadar harikaydı. T-1000 favorim. III’ü nasıl olacak merakla bekliyorum.

Sevgiler, saygılar.."

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· LOTR / Medyada yüzükler Hakkında
· Yayınlayan Editör: ringmaster
· Ana Sayfa


LOTR / Medyada yüzükler Hakkında en çok okunan :
YÜZÜKLERİN EFENDİSİ BELGESELİ


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"LOTR: İki kule, Matrix-2 ve Terminatör-3 meraklıları!!!!! (miş’ler mış’lar)" | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 8 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: İki kule, Matrix-2 ve Terminatör-3 meraklıları!!!!! (miş’ler mış’lar) (Puan: 1)
Gönderen saltans Tarih: Aralık 09, 2002 - 12:14:37
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Matrik 2 sanırım Amerikadan 1 hafta sonra bizde gösterilecek..... Terminator 3 'le ilgili bi konuyu düzelteyim bildiğim kadarıyla filmde oynaması için ikna olmayan kişi -- Linda Hamilton -- Edward Furlong ise Uyuşturucu tedavisi sebeyle kliniğe yatması gerektiği için çekim takvimine uymayacağından çıkarıldı....


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu günkü gazete (Puan: 1)
Gönderen Angelic Tarih: Aralık 12, 2002 - 12:56:24
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Arkadaşlar, bu günkü Hürriyet'i okuyan okumayan arkadaşlar.

"Yüzüklerin Efendisi'ne süper gala

Ali Atıf BİR/PARİS

İlki gişe rekorları kırıp 4 Oscar kazanan Yüzüklerin Efendisi filminin ikincisi ‘‘İki Kule’’nin galası, Paris'te yapıldı. Filmin ilk gösterimine ve ardından verilen davete Türk basınından yalnızca Hürriyet katıldı. Yazarımız Ali Atıf Bir, ‘‘Yüzüklerin Efendisi-İkiz Kule’’nin galasını Hürriyet okurları için yazdı.

Dünyanın birçok ülkesindeki fanatikleri tarafından dört gözle beklenen ‘‘Yüzüklerin Efendisi-İki Kule’’ filminin Avrupa ilk gösterimi önceki gece Paris'in en eski ve en ünlü sinemalarından Rex'te yapıldı. İlk gösterimin ardından filmin yapımcısı New Line International, Eyfel Kulesi'nin hemen yanında bulunan Chaillot Sarayı'nda ya da diğer ismiyle Varşova Sarayı'nda görkemli bir davet verdi. Davete filmin yönetmeni Peter Jackson, başrolde oynayan Liv Tyler ve Elijah Wood'la diğer oyuncular, çekim personeli, gazeteciler, televizyoncular, filmin değişik ülkelerdeki dağıtıcıları ve diğer davetliler katıldı.

BAŞ DÖNDÜREN TYLER

Rex sinemasındaki ilk gösterimde olduğu gibi, Chaillot Sarayı'ndaki davette de Türkiye'den gazete olarak sadece Hürriyet vardı. Gösterim ve davete CNN Türk'ten de Cüneyt Özdemir katıldı.

İlk gösterim öncesinde filmin yıldızları, sinemasının birinci ve üçüncü katında dünyanın değişik ülkelerinden gelen basın mensupları önünde resmi geçit yaptılar. Bıkıp usanmadan kendilerine sorulan soruları yanıtladılar. Röportajlarda olduğu gibi ilk gösterim öncesinde de televizyoncuların peşinden ayrılmadığı yıldız, pembe fırfırlı elbisesi ile ortalarda kuğu gibi dolaşan ve herkesin ‘‘Başdöndürücü bir güzelliği var’’ diye tanımladığı Liv Tyler oldu. Elijah Wood ise her zamanki sempatikliği ile o kamera senin, bu kamera benim dolaştı, espriler yaptı, herkesi güldürdü.

ÜÇ SAATLİK FİLM

Miranda Otto'nun pazar günü yapılan ropörtajlara katılıp daha sonraki etkinliklerde yer almayışı, gazeteciler arasında ‘‘Herhalde onu üçüncü filme saklıyorlar’’ dedikodularına yol açtı. Oyuncularla televizyoncuların dansı biraz uzun sürünce Fransa saatiyle 19.30'da başlaması beklenen ilk gösterim 20.00'de başlayabildi. Davetliler üç saat süre filmin sonunda dakikalarca alkışlamayı sürdürdüler.

ATIF BİR HOCA LIV TYLER'I DEĞERLENDİRDİ

Güneş kadar güzel ve akıllı, ama şımarık

Filmde ‘‘Eowyn’’i oynayan Miranda Otto ile de ‘‘Arwen’’i oynayan Liv Tyler'la da tanıştım. Miranda filmde göründüğünden çok daha güzel bir kadın. Miranda'ya ‘‘Arwen mi Eowyn daha güzel?’’ diye sordum. Şöyle yanıt verdi: ‘‘İlk toplantıda Elijah odaya girdi ve ikimize baktı. 'İnanmıyorum dünyanın en güzel iki kadını ile birlikteyim'dedi. Oysa ben Liv'in güzelliğinin başka bir dünyadan geldiğine inanıyorum.’’ Hayranları kusura bakmasın, Liv Tyler, röportajları yaptığımız odaya adeta güneş gibi doğdu, ama küçük ve şımarık bir güneş. Değişik, tanımlanamayan bir güzelliği var, ama insan şımarık olunca, ne yapsa boş, bizle konuşacağı yerde, annesi, babası ve nişanlısı ile Paris caddelerinde olmayı yeğlermiş! Ağzı da hafifçe sağa doğru kayık mı ne! Hoşlanmadık ya, bir yerlerden dokunduruyoruz işte! Ama ‘‘Argorn elinizden kaçıyor, Eowyn'e mi kaptırıyorsunuz?’’ sorusuna verdiği yanıtı çok beğendim: ‘‘Evet ona ilgi duyuyor, ama sonuçta hangimiz kime aşık olacağımızı kotrol edebiliriz ki?’’

CHEİLLOT SARAYI'NDAKİ DAVETTEN NOTLAR

200 metrelik turuncu halı

İlk gösterimden sonra davetin verildiği Chaillot Sarayı'na geçildi. Sarayda davet için yapılan hazırlıklar muhteşemdi.

Yorumun devamı...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

LOTR-FOTR (Puan: 1)
Gönderen Angelic Tarih: Aralık 13, 2002 - 13:40:19
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
müjde müjde müjde!!!
İki Kule'den önce hâlâ Yüzük Kardeşliğini izlemeyenler için dayanılmaz fırsat!!
Hafta Sonu
542 kişi
Toplam
1734607 kişi

Yüzüklerin Efendisi: Yüzük Kardeşliği
"The Lord of the Rings: The Fellowship Of The Rings"
Yönetmen : Peter Jackson
Oyuncular : Elijah Wood, Sean Astin, Ian Holm, Ian McKellen, Christopher Lee, Billy Boyd, Liv Tyler, Cate Blanchett
Senaryo : Philippa Boyens, Peter Jackson
Görüntü Yönetmeni : Andrew Lesnie
Müzik : Howard Shore

Bir grup kahramanın dünyalarını şeytani güçler birliğinden kurtarma mücadeleleri... Hobbit’ler, cüceler ve halk, şeytani güçle savaşmak için bir araya geliyorlar. Elijah Wood, Ian McKellen, Liv Tyler, Cate Blanchett, Viggo Mortensen gibi birçok ünlü oyuncunun rol aldığı filmi fantastik işlerinden tanıdığımız Peter Jackson yönetiyor. “The Lord of the Rings”, J.R.R. Tolkien’in dünya çapında büyük ilgi gören roman serisinden sinemaya uyarlanmış.
Ali Ulvi Uyanık
Milliyet Sanat

Ali Taşçıyan
Milliyet

Atilla Dorsay
Sabah

Deniz Yavuz
H.A.S.G.

Mehmet Açar
Sinema

Rasih Yılmaz
Zaman

Sevin Okyay
Radikal

Uğur Vardan
FHM21 Aralık 2001 Cuma coşkun yüksek
Filmi izlemeden önce romanda okuduğum üzere çok güzel bir seyir olacağından emindim ve öyle de oldu. Tüm sinema severlere izlemelerini tavsiye ederim.
22 Aralık 2001 Cumartesi selçuk yenimol
filmin akışı cok güzeldi ama 1. bölüm olması beni hayal kırıklığına uğrattı yani filmin sonunun ne olcağı beklerken hiç bir sonuca varmadan bitti.napalım devamını bekleyeceğiz mecburen
22 Aralık 2001 Cumartesi ahmet pesen
kitabını hala okumayanlar hemen kitabınıda alıp okusunlar ve merakla beklediğim film beni hayal kırıklığına uğratmadı muhteşem bir seyirAFM Fitaş, Beyoğlu, Salon 3 (TÜRKÇE/ALTYAZILI) 11:45 (t) 15:05 (t) 18:30 (a) 21:50 (a) 00:10 (a)
Tel:(212) 251 20 20

AFM Tansaş, Kadiköy, Salon 4 (TÜRKÇE/ALTYAZILI)
11:00(t) 14:30(t) 18:00(a) 21:30(a)
Tel:(216) 449 55 67


AFM EGS, Bornova, Salon 7 11:00 14:30 18:00 21:30
Tel:(232) 373 73 20

Hoş VCD/DVD'den izlenebilir de büyük ekran bir başka oluyor tabikine!! :))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

LOTR-FOTR (Puan: 1)
Gönderen Angelic Tarih: Aralık 13, 2002 - 13:41:59
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Afedersiniz bayağı bir kopyalamışım. Salonlar tekrar kısaca burada..

müjde müjde müjde!!!
İki Kule'den önce hâlâ Yüzük Kardeşliğini izlemeyenler için dayanılmaz fırsat!!

AFM Fitaş, Beyoğlu, Salon 3 (TÜRKÇE/ALTYAZILI) 11:45 (t) 15:05 (t) 18:30 (a) 21:50 (a) 00:10 (a)
Tel:(212) 251 20 20

AFM Tansaş, Kadiköy, Salon 4 (TÜRKÇE/ALTYAZILI)
11:00(t) 14:30(t) 18:00(a) 21:30(a)
Tel:(216) 449 55 67


AFM EGS, Bornova, Salon 7 11:00 14:30 18:00 21:30
Tel:(232) 373 73 20

Hoş VCD/DVD'den izlenebilir de büyük ekran bir başka oluyor tabikine!! :))


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012