Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 292 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

LOTR: lll----HayaLLerimiZ----lll
Yayınlanma tarihi Nisan 08, 2002 - 10:12:32 Gönderen Ringmaster

> GENEL / Yüzüklerin Efendisi QueenofGalad göndermiş "Hepinize sevgiler kardeşlerim...
Lord Of The Rings... Malesef benim ancak filmi seyrettikten sonra tanıştığım, ama en az önceden okumuş olanlar kadar tutkuyla bağlandığım, kendimi Orta Dünya'nın içinde, sanki kardeşliğin bir parçasıymış gibi hissettiğim, oranın suyu ve havasıyla yaşadığım, belki de hayatımda hiçbir zaman başka birşey tarafından yeri doldurulamayacak bir şaheser.. Bazen öyle üzülüyorum ki böylesine bir güzelliği geç keşfetmiş olmama..
Etrafımdaki bazı insanlar, sürekli bana 'nedir senin bu LOTR hastalığın, öf boş şeyler bunlar, dünyaya dön!' diyorlar.. Ve inanır mısınız, burnundan kıl aldırmayan ben,onların bu sözlerine sadece tebessüm ediyorum, savunma çabası içine girmiyorum hiçbir zaman... Çünkü farkına vardım ki, LOTR okunmadan anlaşılabilicek birşey değil.. Ben de okumasaydım, kendimi bulmasaydım o başka dünyada ben de anlayamazdım belki bu hayallerin farkını, duruluğunu, güzelliğini... Sadece onlar için üzülüyorum, çünkü bu tavırları yüzünden belki de hiçbir zaman farkına varamayacakları ama içlerinde hep bir eksiklik bırakacak birşeyi ellerinden kaçırıyorlar...
Yaklaşık 5 ay önceydi.. Gerçekten kötü günler geçiriyordum.. Bunun nedenini kendim bile anlayamamıştım.. Sadece kendimi o kadar kötü hissediyordum ki, canım hiçbirşey yapmak istemiyordu.. Bir bakıma tamamıyla kopmuştum bu dünyadan.. Herşey rutinleşmişti gözümde.. İşte tam böyle bir anda çıktı Yüzüklerin Efendisi karşıma.. Beni aldı bu dünyadan, unutturdu herşeyi.. Bambaşka, bilmediğim ve daha önce asla hayal bile edemediğim bir dünyaya götürdü beni.. O zaman başladım yeniden hayal kurmaya.. Artık dönmüştüm işte.. O hayaller beni yeniden bağlamıştı buraya.. İçime yeniden bir sevinç dolmuştu sonunda.. İlacımı bulmuştum belki de..


Konuyu getirmek istediğim yere yaklaştım işte.. Hayaller herkes için önemlidir, herkes kendi yarattığı dünyasında birşeylere bağlı olarak yaşar.. Lütfen hepimiz birbirimizin hayallerine saygılı olarak yapalım yorumlarımızı.. Bu site hepimizin fikirlerini paylaşabilmemiz için var, ama birbirimizi rencide ederek olmamalı bu.. (Bunları neden yazdığımı sitede biraz turlayınca daha iyi anlayacaksınız..)
Söyledim ya hayaller önemlidir.. İşte canlı örnek karşınızda, bu yazıyı yazmış olarak duruyor..
Sevgiyle kalın kardeşlerim...
"

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· > GENEL / Yüzüklerin Efendisi Hakkında
· Yayınlayan Editör: Ringmaster
· Ana Sayfa


> GENEL / Yüzüklerin Efendisi Hakkında en çok okunan :
Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne?


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"LOTR: lll----HayaLLerimiZ----lll" | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 12 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: lll----HayaLLerimiZ----lll (Puan: 1)
Gönderen arwenaksamyildizi (arwen_aksam_yildizi@hotmail.com) Tarih: Nisan 08, 2002 - 15:33:33
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Merhaba.Yazdıkların beni o kadar etkiledi ki yazmamak imkansızdı.Çünkü yaşadıklarımız bir anlamda aynı!Öncelikle şu LOTR ile dalga geçenler hakkında birşeyler yazmak istiyorum.Aynı şeylerle ben de karşılaşıyorum ve ben de aynen susuyorum.Çünkü omlar benim değimimle "IŞIĞI FARKETMEMİŞ VARLIKLAR!"Buna bir anlamda hayatın anlamını bilmemekte diyebiliriz. Birçok insan hayalgücünün önemini anlayamadı.BU OKADAR BÜYÜK BİR KAYIPKİ...Mesela şu oscar ödülleri... SADECE 4 ÖDÜL VERİLDİ VE BEN BUNA İNANAMADIM!Bunu yapmakla,hem TOLKİEN'e,hem buişr gerçekten gönlünü verdiğine inandığım yönetmene,oyunculara ve filme katkısı olan tüm insanlara haksızlık ettiler.Bu da bir anlamda yakındığımız durumdan kaynaklandı.NEYSE...Hayalgücü ilerlemenin ve yaratıcılığın ayrıca hiçbir zaman bilemeyeceğimiz bir gücün kaynağı.- bunu anlatmak için yeterli kelimeleri dahi bulamıyorum-Şunu açıkça yazmak istiyorum:Ben de -bence-LOTRile olması gerektiği zamanda karşılaştım.Bazen kendi kendime düşünür ve "eğer lotr hiç bilmeseydim..."diye düşünürüm.ÇÜNKÜ LOTR BENİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ VE BUNU YAZIYA DÖKMEM İMKANSIZ!:)ONUN HAYATIMDA HER ZAMAN ÖZEL BİR YERİ OLACAK!Bazen ne yapıyorum inanırmısın;alıyorum elime 3 cildi ve bazı bölümler okuyarak bu dünyanın monotonluğundan kurtulup o,uçsuz bucaksız diyarlara gidip orada yaşıyorum ve MUTLU OLUYORUM! Bunlar benim için özel ama beni anlayanlarla paylaşmak güzel.Son olarak,benim gibi düşünüp farkedilmemiş şeylere değer veren insanların olduğunu bilmek ÇOOOOK GÜZEL.TŞK!ARWEN UNDOMİEL.:)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: lll----HayaLLerimiZ----lll (Puan: 1)
Gönderen ELENTARY Tarih: Nisan 08, 2002 - 23:20:33
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
MERHABA,
öncelikle söylemek istediğim birşey var umarım son paragrafında sözkonusu olan kişilerden biri değilimdir.(Tspark98 e karşı bir saygısızlığım olmuştu,telafi ettiğimi sanıyorum.Eğer bensem bu sitede böyle bir rahatsızlık verdiğim için özür dilerim)
Yazına gelince sana sonuna dek katılıyorum.Benim buna benzer bir yazıma ilk sen destek vermiştin zaten.Bende senin gibi yapıyorum artık,açıklamaya çalışmıyorum.Okumadan anlayamayacaklarını biliyorum ama en azından beni rahat bıraksınlar istiyorum.Çünkü bigisayarın başında bile alay konusu oluyorum.Üniversitedeyim,300 kişilik kız yurdunda kalıyorum.Kitabı okuyan kendimden başka kimseyi tanımıyorum.Zaten doğru dürüst kitap okuyanda yokya neyse.
Erkek arkadaşımın arkadaşları bile dalga geçiyorlar artık.Bilgisayarın ekranını kapatıp yazıyorum yazılarımı neredeyse,Yada tenha zamanlarda geliyorum kafeye...
Beni anlayabilen,benim gibi olan herkes burada bu sitede sadece(birde kızkardeşim var tabi)Bu siteyi kuranlarada teşekkür ederim.Neyse lafı fazla uzattım.Sen en azından böyle bir yerde fikirlerini paylaşabildiğine dua et benim gibi.
Ve dostça kal. tugba


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

soru: (Puan: 1)
Gönderen setypotter Tarih: Nisan 10, 2002 - 02:51:26
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
biliyorum konuyla ilgisi yok ama bikac sorum var --yine:)eer cevaplarsaniz cok sevinirim:)
1-1.kitapta yolgezerin anlattigi hikayedeki Tinuviel in hikayesinde Tinuviel eer bi buyucu elfse nasil kendini benen ölunce nasil tinuviel de kendini ölumlu yapmisti?ölumsuzler kendilerini bole yapabiliolarmi?
2-Elbereth kimdir???


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: lll----HayaLLerimiZ----lll (Puan: 1)
Gönderen Mithrandir_tr_1 Tarih: Nisan 14, 2002 - 13:43:18
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ne kadar etkilendiğin hemen belli oluyoor kitabı tam kavradıktan sonra kitabı tekrar tekrar okumak istiycesin ama sana bi tavsiye LOOTR kadar olmasada EJDERHA MIZRAĞI adlı kitabı oku lotr gibi olmasada meğer bu dünyadan sıkldın bu kitapta lotr den farklı olaarak bir kaç ırk daha bulacak yani maceralara sürükleneeeceksin bide senle tanışsak diorum konuşmak için yannlış anlama


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: lll----HayaLLerimiZ----lll (Puan: 1)
Gönderen Gimli-lotr (drobolsu@hotmail.com) Tarih: Nisan 20, 2002 - 01:48:52
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Çok hoş..sanırım LOTR'un insanların zor dönemlerinde karşılarına çıkmak ve onların bir şekilde hayata katlanmalarını sağlamak gibi bir özelliği var..barışla kal...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: lll----HayaLLerimiZ----lll (Puan: 1)
Gönderen arelle Tarih: Temmuz 03, 2002 - 12:31:48
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)


Çok güzel bir yazı. Benim yaşadıklarımı yazmışsın:) LoTR beni de kötü günlerimde yakaladı, elimi tuttu ve beni kurtardı diyebiliriz. Gerçekten ben kolay sinirlenen bir insandım, ama LoTR'den sonra böyle olmadı. Her sinirlenmeye başladığımda Gandalf'ın Pippin'e "Sükut!" demesi aklıma gelir, sonra güçlü bir iradeye sahip olamanın önemi. Sinirlerim yatışır... Bana "LoTR saçma boş işler..." diyenlere karşı da bunları yaşar, onlara bir gülücük atar ve uzaklaşırım.

Ayrıca LoTR bize çevre konusunda da çok yardımcı oldu diye düşünüyorum. Eskiden beton yığınları haline gelen şehirlerimizde yaşamak hoşuma giderken şimdi beton-şehirlere baktığımda midem bulanıyor. Böyle açıklık, yeşil bir araziye gittiğimde evime dönmüş gibi oluyorum. Ve artık çevreyi korumaya her zamankinden daha çok özen gösteriyorum.

Hayaller beni bu dünyaya bağlayan şeyler. Aslında çoğu kişi itiraf edemese de bence insanları hayata hayaller bağlar.

Güzel yazın için sana ve bana kazandırdığı her şey için Tolkien'e teşekkürler...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012