Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 307 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

HABER: Ve Hobbit'e Dair..
Yayınlanma tarihi Eylül 21, 2006 - 17:23:12 Gönderen iarwainbenadar

Filmler / The Hobbit boo_rock5 göndermiş "
Daha önce de Hobbit filmiyle ilgili bir haber vermiş bu heyecanı sizlerle paylaşmıştık. Şimdiyse karşınızda olası bir Hobbit filmine dair tahminler, söylentiler ve beklentiler var...Böyle bir haberin ardından herkesin aklında yönetme, oyuncular, senaryo gibi konularda sorular oluştu. En önemlisi ise filmin ne zaman çıkacağıydı? Haberin ne zaman kesinlik kazanacağı da tabii ki..


Haberin aslına www.yahoo.com adresinden ulaşabilirsiniz.

Yayınlanma tarihi:Belli değil;Yayınlanma tarihi bu projede,prodüksüyonun gerçekten başlanması üzerine değişir.


Yayınlanma tarihi notlarıNew Line Cinema,bu filmi yapan stüdyo olmak istiyor ve bu gün geldiğinde filmi Peter Jackson'ın yönetmesini istiyorlar.Jackson'ın 2006 başlarına kadar King Kong filmiyle meşgul olması bekleniyordu.Bu filmin vizyona girmesi en iyi tahminle, Aralıkta yayınlanmış filmlerle alakalı olarak da Aralık,2007 Aralık tarihinde olacak gibi görünüyor...ve bu muhtemel tarih sadece çok fazla sayıda parçanın 2006-2007 tarihlerinde bir araya gelmesiyle kesin olabilir. Fakat 2008, 2009, 2010’a kadar uzaması veya hiç olmaması da muhtemel."Hobbit" 2008 de ilk yayınlanışının 70.yıldönümünü kutlayacak.


Distüribütör:Belli değil


Distüribütör notları:Bu projedeki Amerikan distüribütör telifleri ve hakları hala bir yasallık bataklığında ve filmin çekilmeye başlanmasının önündeki büyük engellerden biri de bu. Durumu anlatmanın en basit yolu :"Hobbit"in üretim telif ve hakları New Line Cinema’da ama distüribütörlük hakları MGM tarafından alınmış .Bu noktada sorulabilecek soru ise bu şirketler arasında bir ortaklık üstünde anlaşılıp anlaşılmayacağıdır.

Üretim firması notu:(3/4/04)Bu film için üretici firmalar daha önceki gibi Yüzüklerin Efendisi’ni çeken firmaya yakın olmalı.Öyle ki WingNut Films(Jackson'ın firması),özel efektleriyle WETA Digital.Saul Zaentz firmasının bu filmin yapımında rol oynayıp oynamayacağı bilinmiyor.


Oyuncu Kadrosu. Henüz belli değil.


Oyuncu notları:Peter Jackson eğer Hobbit filminin yönetmenliğini üstlenirse, büyük bir ihtimalle Yüzüklerin Efendisi üçlemesindeki 3 aktörü, Gandalf(Ian Mckellen), Andy Serkis(Gollum) ve Ian Holm(Bilbo) bu filmde bir araya getirecek.


İlk iki aktörün ismi kesin gibi ancak Ian holm’un katılımıyla ilgili soru işaretleri var. Bir karar verilirse rol Bilbo’nun filmde olan gençliğini yansıtacak başka bir genç aktöre verilecek.Eğer maceranın bu kısmında bilbonun gençliğini kusursuzca oynacak genç bir aktörle devam edilmesine karar verilseydi.Ian Holm Üçlemede kısaca genç bilbo olarak görünrdü ancak bu filmin çekiminde geçecek olan birkaç yıl göz önünde tutulursa,Ian Holm epik hikayenin tamamı için büyük bir performans sergilemekten ve tekrarlamaktan yoksun olacak.Ian McKellen'a gelince Hobbit uyarlaması için tercüman olmasına rağmen düşüncesi çok bölümlü bir tv projesinde rol almaktı.


Peter Jackson ayrıca 4. ihtimal olarak elf karakter olan Arwen’den(Liv Tyler) söz etti.
(Kaynak:Comingsoon.net)


Yönetmen:Peter Jackson

Senarist:Henüz belli değil.

Senarist notları: Senaristlerin Yüzüklerin Efendisi üçlüsüne akademi ödüllerini kazandıran Fran Walsh,Philipa Boyens ve Peter Jackson olması muhtemel.


Uyarlama: Bu film Tolkien hayranlarından gelen talepler sonucu, Yüzüklerin Efendisi üçlemesini de oluşturan J.R.R. Tolkien’e ait en çok satan 1938 yılı romanı “Hobbit” kitabından uyarlanacaktır.Yüzüklerin Efendisi üçlemesi devamı olan bir kitap olarak sayılır ama bunu Hobbit için söylemek yanlıştır.”Hobbit” daha çok Yüzüklerin Efendisi’nin önceli olarak tanımlanacaktır ve Y.E kesinlikle “Hobbit”’in bir devamıdır.Tolkien’in hikayesi daha önce “1977 canlandırılmış filmler”de uyarlanmıştır..


Tanıtım :Bilbo Baggins adındaki bir hobbitin Gandalf isimli büyücü tarafından, yaşadıkları dağı(ve altınlarını) kırmızı gözlü dev ejderha Smaug’dan geri almak isteyen cücelerden oluşan bir gruba dahil edilmesiyle Orta Dünya topraklarında hiç akla gelmeyecek bir macera başlar.Yol boyunca,Bilbo onun gerçekten sinsi ve kurnaz oldugunu keşfeder,yoluna devam ederken goblinlerle,trollerle ve dev örümceklerle karşılaşır,hatta kendini tarihi Beş Ordunun savaşı'nın tam ortasında bulur.Bu inanılmaz mücadelelerin arasında muhtemelen en önemlisi ismi boğazının çıkardığı sesle aynı olan karanlık,rutubetli bir mağrada yaşayan tuhaf yaratık olandır. Gollum;ki esrarengiz ve sihirli bir yüzüğe sahiptir...


Film aşaması: Proje için henüz belli bir başlangıç tarihi yok. Peter Jackson'ın bu filmi King Kong'tan sonra çekeceği varsayılıyordu ve en erken 2006 yılında herhangi bir zamanda çekimine başlanması mümkün olacak şeklinde düşünülüyordu. Ama “halihazırda mevcut olan sorunlar ve Peter Jackson'ın birgün yeniden "küçük filmler"e ilgi duyabileceği faktörü, 2006 tarihinde başlanmasını bile muhtemelen fazla iyimser yapar” şeklinde yorumlar yapılmaktaydı. Şu an için yazının başında da belirtildiği gibi kesin bir tarih belli değil.


Tür:Fantastik,aksiyon,kitap uyarlaması


Kaynak materyalleriyle alakalı siteler:Yahoo!Directory


Gayrıresmi roman fan sitesi:Berghuis.co.nz(Hobbit ile alakalı birçok site var fakat bu özellikle geniş bir içeriğe sahip)


Filmlerin resmi sitesi:LordoftheRings.net


Resmi bir açıklama niteliği taşımayan haberler: IGN FilmForce


Resmi roman sitesi:Houghton Mifflin Books"

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· Filmler / The Hobbit Hakkında
· Yayınlayan Editör: iarwainbenadar
· Ana Sayfa


Filmler / The Hobbit Hakkında en çok okunan :
the Hobbit yapımcı ve yönetmeniyle Röportaj


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"HABER: Ve Hobbit'e Dair.." | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 1 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: Ve Hobbit'e Dair.. (Puan: 1)
Gönderen Larien_Greenleaf Tarih: Kasım 01, 2006 - 17:27:09
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Gerçi bunu forumada yazdım ama 2 tekrar can çıkartmaz :) Bu alıntıyı okuduğunuzda olası bir PJ Hobbit'inde kimlerin görüneceğini az çok anlarsınız. Çeviripte yollayamıyorum şuan kusura kalmayın.
'...PETER JACKSON: If I was doing THE HOBBIT I'd try to get as many of the guys back as I could. I mean, there's actually a role for Legolas in THE HOBBIT, his father features in it, obviously Gandalf and Saruman should be part of it. There's things that you can do with THE HOBBIT to bring in some old friends, for sure. I have thought about it from time to time... Elrond, Galadriel and Arwen could all feature. Elves have lived for centuries. Part of the attraction would be working with old friends. I wouldn't want to do it unless we could keep a continuity of cast. I have zero interest in directing a Gandalf who wasn't Ian McKellen for instance...'

Röportajın geri kalanına
http://www.aintitcool.com/node/30085
ulaşabilirsiniz


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012