Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 32 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

Hikayeler: -ALTIN KONAK'IN HANIMI-
Yayınlanma tarihi Haziran 30, 2003 - 10:34:37 Gönderen ringmaster

Hikayeler white-lady-of-rohan göndermiş ""Bu yazımda Eowyn'i kendimce nasıl anladığımı anlatmaya çalıştım. Siteye yolladığım ciddi anlamda ilk yazım. Konuşmaları olduğu gibi kitap'tan geçirdim ve hiç bir değişiklik yapmadım. Beğeneceğinizi umut ediyorum.


Muhafızlar ağır kol demirlerini kaldırarak, koca menteşelerinde homurdanan kapıları yavaş yavaş içeri doğru açtılar. İlk önce ayak sesleri duyuldu. İçeri ılık bahar rüzgarında uçuşan uzun saçları ve gümüş kemerli beyaz elbiseleri içinde, ince uzun ama güçlü görünen bir kız girdi. Güneş, kızın saçlarında parıldıyor, berrak yüzünü aydınlatıyordu. Elf lisanında kelimelere sığmayacak güzellikteydi.Kapılar kızın arkasından ağır ağır kapandı. Büyük salonu bir karanlık kapladı. Artık içeri yalnızca doğuya bakan saçaklı pencerelerden ışık giriyordu. Yavaş ve emin adımlarla kralın tahtına doğru ilerledi. Salonda yalnızca kızın ayak sesleri duyuluyordu.

Rohan Hanımı Eowyn’di , sert, mağrur ama zarif. Yavaş yavaş ilerlemeye devam etti. Sonunda kralın tahtına ulaştı. Tahtın önünde diz çöktü, elindeki kabı krala uzattı:

-“İşte efendim, şarabınız.”

Kral ,Theoden şarabını içerken, yüzünde serinkanlı bir acıma duygusuyla onu izledi. Theoden şarabını bitirince kabı Eowyn’e uzattı. Eowyn’in yüzüne dikkatlice baktı bu sırada. Kızın yüzünde hüzün ve endişeden başka bir şey seçemedi:

-“Neyin var Eowyn?”,diye sorma ihtiyacı hissetti kendinde.

-“Yok birşeyim efendim, gerçekten”,dedi, ve zoraki bir gülümsemeyle selam verip, tahtın arkasına geçti. Zaten endişeli olan kralı bir de kendi endişeleriyle üzmek niyetinde değildi.

Eowyn tahtın arkasına geçer geçmez ağır kapılar tekrar açıldı. Bir adam geldi dışarıdan, daha yüzü görünmeden konuşmaya başlamıştı zaten:

-“Haberler kötü, efendimiz.” ,dedi ama suratı pek asık sayılmazdı, sanki mutluluğunu gizlemeye çalışıyordu.

-“Yine ne oldu Grima? “ dedi Kral ağır ağır. Eowyn onun doğrulmaya çalıştığını fark etti, hemen koşup ona yardım etti. Eowyn’in yardımıyla Kral artık koltuğunda daha dik oturuyordu.

-“ Oğlunuz, efendim. Muharebede ağır yara almış. Eomer getirdi onu az önce.” Konuşurken gözlerini kıstı.

-“Theodred!” , diye bağırıp fırladı tahtın arkasından Eowyn. Muhafızlar hemen kapıyı açtılar ve Eowyn dışarı çıktı neredeyse, koşarak. Edoras sınırlarına bakınca Atlılardan oluşan bir birliğin yaklaşmakta olduğunu gördü. Gelmelerini bekledi ve sanki gözlerinin dolduğunu hisetti. Kısa süre sonra Konak’ın uzun merdivenlerinin altına varmışlardı atlılar. En öndeki adam kollarında birini taşıyordu. Eowyn hızlı adımlarla ona doğru ilerledi:

-“Eomer! Eomer ne oldu ona, ölmedi değil mi?”

-“Henüz değil Eowyn, henüz değil.” Genç adamın bakışlarında hüzün okunuyordu.

Muhafızlar kapıyı kapatmamıştı. Eowyn’le Eomer birlikte içeri girdiler, ama atlılar dışarıda beklediler.

-Efendim” dedi Eomer yavaşça”Theodred, efendim İsen geçitlerinde yaralandı. “Çok üzgünüm.”

Theoden yavaşça kalktı tahtından bastonuna dayanarak. Eowyn hemen koşup kralın koluna girdi. Yavaşça Eomer’e doğru ilerlediler. Theoden Theodred’i görünce yüzünü endişeli bir ifade kapladı.

-Onu içeri götürün, benim yatağıma. Hemen şehirdeki bütün şifacıları çağırın. Theodred ölmeyecek.” Başını önüne eğdi. Eomer hemen Theodred’i yatağa taşıdı.

Theodred’i yatağa yatırırken kızkardeşi Eowyn geldi.

-“Umut var mı Eomer?” dedi gözlerine bakarak. Eomer gözlerini kaçırdı:

-“Artık hiçbir şey için umutlanma, Eowyn.” dedi ve kızı odada yalnız bıraktı. Belli ki şifacıları aramaya gitmişti. Eowyn yatağın ucuna oturdu:

-Theodred, iyi misin?

Hiç bir ses yoktu. Theodred’in nefes aldığını hissedebiliyordu ama kesik kesik . Eomer’in dediği gibi artık umut olmadığını anlamıştı, fakat inanmak istemiyordu.

Bütün gece Theodred’in başında kaldı Eowyn, hiç ayrılmadı. Ve sonunda yorgunluğuna yenik düşüp uykuya daldı. Ve saatlerce başında durduğu kişinin öldüğünü bilmeden, öylece uyudu.İşte böyle başladı sert, mağrur ama zarif Rohan Hanımı’nın kötü günleri. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacaktı.Tahtın arka tarafında yerini almıştı Eowyn. Kralın dizlerinin dibinde ise pörsümüş bir adam oturuyordu. Durmadan Kral’ın kulağına eğilip bir şeyler fısıldıyordu. Dediklerinin yalnızca küçük bir kısmını dinledi Eowyn, devamını dinlemeye dayanamayacağını anladı. Adamın söylediklerinin hiç biri mutluluk verici değildi ve çoğu, şimdi tutuklanmış olan ağabeyi hakkındaydı. Hızlı adımlarla tahtın önüne geldi:

-“Bir isteğiniz var mı efendim?”

-“Hayır Eowyn.”

Grima ona tehditkâr bir bakış attı. Sanki niye konuşmamızı böldün demek ister gibiydi. Eowyn tahtın gerisine tekrar geçti. Grima bakışlarıyla onu izledi. Sonra tekrar Kral’ın kulağına eğildi. Ama bu sefer Eowyn’e bakarak fısıldıyordu.

Bir süre vakit böyle geçti. Etraf sessizdi, Eowyn için. Bu sessizlik kapılar açılıp ta içeri Kapı gözcüsü girince bozuldu:

-“Efendim, kapıda dört kişi var, sizi görmek istiyorlar. “

-“Kimmiş onlar?” diye cevap verdi Grima, Kral’ın cevabını beklemeden.

-“Gri Gandalf , Arathorn oğlu Aragorn ve yol arkadaşları bir elf ve bir cüce.

-“Grima Kral’ın kulağına birşeyler fısıldadı ve ayağa kaltı:

-“Tamam gelsinler bakalım.” dedi zalim bir ses tonuyla. Sonra tekrar Kral’ın ayaklarının dibine oturdu.

Bir süre sonra Kapılar tekrar açıldı. İçeri dört kişi girdi. Eowyn daha önce bu yabancılardan hiçbirini görmemişti. Olacakları beklemeye karar verdi.

Bir süre karşılıklı konuştular. Eowyn’e sanki Kral’dan çok Solucandil konuşuyormuş gibi geldi. Eowyn konuşmaları çok dikkatli dinleyemedi, çünkü gözü Theoden’deydi. Sanki bir anda daha bir yaşlanmıştı. Sonra söylenenleri dinlemeye karar verdi. Ve Kral’ın tahtından kalktığını gördü, hızlı adımlarla Kral’ın yanına gidip koluna girdi. Yavaş yavaş divanhaneyi geçtiler. Kapılar açıdı ve günışığına çıktılar. Eowyn’nin hatırladığı kadarıyla Kral uzun süredir ilk defa güneşe çıkıyordu.

-“Hanımefendi, onu bir süre benimle bırakın. Ben ilgilenirim onunla.” dedi Gandalf Eowyn’e. Eowyn sorar gibi Theoden’e baktı. Bunun üstüne:

-Git hemşirem kızı Eowyn! “dedi yaşlı Kral. “Korku zamanı geçti.”

Eowyn geri dönerek yavaş yavaş eve girdi. Kapılardan geçerken dönüp arkasına baktı. Serinkanlı bir acıma duygusuyla Kral’a bakarken gözlerindeki ifade ciddi ve düşünceliydi.

Ama birden bakışlarının başka bir yöne kaydığını hissetti. Kralların uzun boylu varisi, geçen birçok kışla bilgeleşmiş, gri pelerinli, gizli ama kadının hissedebileceği bir güç taşıyan biri. Evet, Arathorn oğlu Aragorn’du. Eowyn birden titrediğini hissetti. Ne yapacağını şaşırdı. Sonra aklına ilk gelen şeyi yaptı, aceleyle yerinde döndü ve eve doğru gidip, karanlığa karıştı.

O andan sonra başladı Eowyn’in Aragorn’a karşılıksız sevgisi. Karanlık büyük salondan geçip yan odalardan birine girdi. Bulduğu ilk koltuğa oturup düşündü.

Uzun zamandır ilk defa benliği bir heyecan ile sarsılmıştı. Mutlu bir duygu muydu bilmiyordu, ama kendini heyecanlandırdığının farkındaydı. Ve o andan sonra Aragorn’un sevgisinden başka bir şey düşünemez oldu.

Ama Eowyn bilmiyordu bu sevginin karşılıksız olduğunu. Bilmiyordu kendisine çektireceği acıları. Ve karşısındaki insan için saygı duyulacak bir Hanım’dan öte olmadığını.

Akşam yemeğine kadar oturdu orada. Hava kararmaya başlayınca artık yemeğe gitmesi gerektiğini düşündü. Büyük salona gittiğinde yemek hazırdı, ancak ortalıkta kimse yoktu. Kısa bir süre sonra kapılar yeniden açıldı ve içeri Kral Theoden’le birlikte 4 konuğu girdi. Eowyn hayretle artık Theoden’in desteğine dayanmadan dimdik yürüdüğünü gördü. Artık yaşlı da görünmüyordu.İçini bir sevinç kapladı. Kral’ın iyileştiğini görmek mutluluk vericiydi.

Aragorn en arkadan geliyordu. Eowyn tekrar içinin titrediğini hissetti. Kral’ın masaya oturmasını bekledi. Kral oturunca diğerleri de masaya oturdular.

Theoden Gandalf’ı Saruman konusunda sorguya çekerken diğerleri sessiz kaldılar. Zaten Eowyn istese de konuşamazdı. Bakışları ara sıra Aragorn’a kayıyordu. Aragorn ise hiçbir şey yapmadan hızlı hızlı yemek yiyordu.

Yemekten kalkınca Theoden’in söz verdiği gibi Aragorn, Legolas ve Gimli’yi silahlarla kuşattılar. Aragorn parlak zırhlar içinde tam bir Kral edasıyla duruyordu, yada Eowyn’e öyle gelmişti. O kadar etkilenmişti ki ondan gözlerini alamıyordu.

Kral ayağa kalkınca Eowyn masadaki boş, büyük bir kaba Şarap doldurup yanlarına geldi:

-“Ferthu Théoden hal”,dedi. “Bu kabı al ve mutluluk anında iç. Sağlıcakla git, sağlıcakla gel!”

Theoden kaptan içti. Sonra Eowyn kabı alıp konuklara sundu. Aragorn’un önüne gelince durdu. Apaçık titriyordu. Deniz grisi gözleri parlayarak Aragorn’un gri gözlerine baktı. Aragorn’da ona gülümsedi. Eowyn kabı uzattı, elleri titriyordu. Aragorn kabı alırken kızın ellerine değdi, ve onun titrediğini fark etti.

-“Selam sana Arathorn oğlu Aragorn!” derken sesi titriyordu, mutluluktan veya heyecandan.

-“Selam sana Rohan Hatunu!” diye cevap verdi Aragorn ama artık endişeliydi ve gülümsemiyordu.

Az sonra Eowyn Kral Theoden’in önünde diz çökerek ondan bir kılıç, ile zarif, kısa bir zırh alıyordu. Theoden, Eowyn’in geride kalıp Edoras’daki insanları idare etmesini istemişti.

-“Hoşça kal kızkardeşim kızı!” dedi Theoden.” Zamanınız karanlık bir zaman ama belki yine de Altın Konak’a geri döneriz. Fakat Dunharrow’da insanlar kendilerini uzun süre savunabilirler; eğer cengimiz yaver gitmezse, kaçabilenler oraya gelir.”

Eowyn’in içi bir anda burkuldu. Savaş gerçeğini düşündü bir an. Theoden veya

Eomer’i kaybetmeye dayanamazdı.

-“Böyle demeyin,” dedi üzüntüyle. “Dönüşünüze kadar geçecek her gün bir yıl gibi gelecek bana.” Fakat konuşurken gözleri yakında duran Aragorn’a kaydı.

-“Kral geri dönecek, “ dedi, kızın bakışlarını yakalayan Aragorn. “Korkma! Kötü kaderimiz Batı’da değil, Doğu’da.”Tek başına ayaktaydı Eowyn, merdivenlerin başında, konağın kapıları önünde; kılıç önünde dik duruyordu, elleri kılıcının kabzasındaydı. Artık zırhlar içindeydi ve güneş altında bir güneş gibi parlıyordu. Aragorn geriye dönüp baktığında böyle gördü Altın Konak’ın Ak Hanımı’nı.Şimdilik bu kadar. Devamını kısa bir zaman sonra yollayacağım. Beğenerek okuduğunuzu umuyorum. Sevgiyle kalın Yüzük Dostları!

White-Lady-Of-Rohan"

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· Hikayeler Hakkında
· Yayınlayan Editör: ringmaster
· Ana Sayfa


Hikayeler Hakkında en çok okunan :
Gölgelerin İçinden


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"Hikayeler: -ALTIN KONAK'IN HANIMI-" | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 23 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen amroth_tiwele (sarrpever@yahoo.com) Tarih: Temmuz 01, 2003 - 16:14:42
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder) http://www.torgan.com.tr.tc

Aslında çok beğendim ama sen kendi fikirlerini de katsan çok daha güzel olur kanaatindeyim.Devamını çabuk yaz ki Rohan Hanımına olan sevgim bir kat daha artsın.
Başarılar,!!!


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen IslakMavi Tarih: Temmuz 02, 2003 - 02:37:03
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Selam sana Rohan'ın güzel hanımı, asil leydim Eowyn.Kitabı okurken Arven'i anlatan kısımlara gerçekten hayranlık duyardım.Ta ki 2. kitapta Eowyn'i duyuncaya kadar.İşte o zaman beni çok etkilemişti bu asil,biraz hüzünlü ve cesur insan prensesi...Eowyn'i neden sevdiğimi bilmiyorum.Sarışın sevmem,bu kadar içine kapanık olmayı da sevmem.Acaba neydi bana onu bu kadar bağlayan.İşte bu sorumun cevabını senin yazında buldum.Onun bağlılığı,ulaşamayacağı şeylere olan hiç tükenmeyen sevgisi,dünyaya olan bakışaçısı,ailesine ve halkına olan saygısı...Bunları bu güzel yazında bizlere sunduğun için çok teşekkürler...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen anaglareb (anaglareb@mynet.com) Tarih: Temmuz 02, 2003 - 15:45:39
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder) http://www.kayipdunya.com
aslında eowyne kitapta aşık olmuştum. bi baktım filmde her tarafı çil kaplı. kırağı meselesinden olabilir ehuehu.öhm. her neyse bu sıralar eowyn le ilgili çok şey yazılıyor ve en güzellerinden biri seninkisi (alınmasınlar ama daha güzel bile diyebilirim.) Tebrik ederim,...


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen Celebsul (rundmc1982@yahoo.com) Tarih: Temmuz 04, 2003 - 09:13:39
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Selam,

Yazını çok beğendim lotr dostu. Özellikle eowyn hakkında olması beni çok sevindirdi. Eowyn karakterine çok sevgim vardı ve film bu sevgiyi bende kat ve kat arttırdı. Neden blmiyorum ama o yüzündeki ifade beni çok etkiledi. (Aslında hikayen hakkında yorum yapmalıyız biliyorum ama bilirsin biz erkekler...:)

Devamını bekliyorum Rohan'ın Ak leydisi...

Seygiyle kal...

Celebsúl


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

sen bana ilham verdin:) (Puan: 1)
Gönderen Greensleeves Tarih: Temmuz 04, 2003 - 14:40:14
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ben de sana itafen bir yazı gönderdim...

kitabı okurken en etkilendiğim karakterlerden biriydi. OKUDUĞUM Eowyn'i anlatmaya çalıştım ufaktan, verdiğin ilhamdan da yola çıkarak.

yazının devamını bekliyorum dört gözle...

Sevgiyle Kal:)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen bucukluk Tarih: Temmuz 05, 2003 - 02:20:20
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Çok başarılı.Senin yazılarının devamını dilerim.


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen eowynazli (eowynazli@mynet.com) Tarih: Temmuz 10, 2003 - 15:25:37
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
ewt sewgili arkadaşım sende benim gibisin işte. ama dikkat et benim gibi kafayı yeme aklına sahip ol onun güzelliğine fazla kaptırma kendini. yoksa sende benim gibi ölümlerden dönersin............


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen enantoiel Tarih: Temmuz 15, 2003 - 19:33:02
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
merhaba white-lady-of-rohan
güzel bir yazı olmuş ama ben de araya daha fazla senin yorumlarının girmesi gerektiği fikrine katılıyorum Eowyn'i sevme üzerine söylemek istediğim bir şeyler var kitabı okumadan önce filmi seyretmiş olmama tek üzüldüğüm nokta Eowyn'dir.filmdeki Eowyn neden bilmiyorum bana çok itici gelmişti hadi çok demeyeyim de ne bileyim o rolü başka biri oynasaydı daha farklı olurdu diye düşünmüşümdür hep.kitabı okurken karakteri çok sevmiş olmama rağmen o filmdeki Eowyn görüntüsü gitmedi gözlerimin önünden
yine de yazın çok hoşuma gitti devamını merakla bekliyorum


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen white-lady-of-rohan Tarih: Temmuz 22, 2003 - 13:23:48
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
arkadaşlar hepiniz beni çok sevindirdiniz gerçekten! yazımın bu kadar güzel karşılanacağını tahmin etmemiştim. çooook teşekkürler. ama ne yazık ki yazının devamını eylülden önce gönderemicem :(( çünkü tatildeyim ve yazı evdeki bilgisayarda. burada internete girebilmem bile büyük şanstı. sizleri seviyorum ve iyi tatiller diliyorum
sevgiyle kalın:)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Re: -ALTIN KONAK'IN HANIMI- (Puan: 1)
Gönderen lara Tarih: Eylül 07, 2004 - 13:16:34
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
mrb ben yeni üyelerden biriyim.bu yazıyı nerden aldığını sorabilir miyim?


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012