Ana Sayfa Hesabınız Yazı Ekleyin FAN ART FRP - RPG
J.R.R.Tolkien Kitaplar Galeri Biz Kimiz
Üye ol Üye girişi
Yazı aramak istediğiniz
Sitede 293 ziyaretçi, 0 kullanıcı var.
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

Seçenekler
· Ana Sayfa
· Yazı Gönderin
· İstatistikler
· Bizi Tanıtın
· Forum
· Yükle
· En iyiler
· Linkler
· Hesabınız

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ

J.R.R.Tolkien
Hayatı, eserleri, kronoloji, röportaj, resimler...

Kitaplar
Özetler, kapak örnekleri, incelemeler...

Resim Galerisi
Sanatçılara göre sınıflandırılmış 100'lerce resim...
Önceki Yazılar
Mart 21, 2013 - 08:08:57
· Kızıl Yolculuk (1)

Kasım 07, 2012 - 16:17:32
· Bitmemiş Öyküler Çıktı (10)

Kasım 07, 2012 - 16:00:58
· Rohan ve Türk Benzerliği Üzerine (0)

Kasım 07, 2012 - 15:56:46
· Hobbit Fragmanları (0)

Aralık 21, 2011 - 08:18:56
· Hobbit Trailer (0)

Ekim 10, 2011 - 10:09:41
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (2) (0)

Haziran 13, 2011 - 10:37:47
· Orta Dünya Tarihi: Kayıp Yol ve Diğer Yazılar (1) (5)

Haziran 13, 2011 - 10:34:53
· Hobbit Vizyon Tarihleri ve Isimleri Açıklandı! (0)

Haziran 13, 2011 - 10:18:39
· Oyun Fikirleri (2)

Aralık 03, 2010 - 08:08:20
· BBC Tolkien röportajı (0)

Kasım 22, 2010 - 11:15:26
· The Hobbit icin Gazete Ilani (2)

Ekim 22, 2010 - 11:31:19
· Hobbit oyuncuları (10)

Ekim 13, 2010 - 09:27:41
· Yüzüklerin Efendisi'nin Sırrı Ne? (2)

Haziran 02, 2010 - 07:54:36
· HOBBİT TEHLİKEDE (4)

Nisan 06, 2010 - 09:13:39
· Muhiddin-i Arabi'nin Eserleriyle Lotr ve Silmirallion'a Bakın (5)

Nisan 06, 2010 - 09:13:33
· Gölgelerin İçinden (0)

Ocak 19, 2010 - 08:58:13
· Born of Hope. LOTR Fan Filmi (11)

Ocak 08, 2010 - 15:45:13
· Hobbit'le İlgili Bazı Sorular (0)

Ocak 08, 2010 - 15:44:59
· Mucizeler Savaşı (6)

Ocak 08, 2010 - 15:44:38
· LOTR Filmlerindeki Sinir Bozucu Sahneler (18)


Eski Yazılar

Hikayeler: Kıyametten Sonra
Yayınlanma tarihi Nisan 23, 2003 - 12:48:52 Gönderen ringmaster

Hikayeler amroth_tiwele göndermiş "AFTER DOOM Part 1 The Holy Book

Kıyametten SONRA Birinci Kısım En Kutsal KitapBölüm 1 Gücün Uyanışı17:31 27.12.2002

Güneş batı ufkunda kaybolmak üzereydi.Genç bir adam küçük bir tepenin üstünde durmuş karşıdaki toprakları seyrediyordu.Adam torgan'dı.Son Bölge'nin veliaht prensi ve efendi antar'ın yeğeniydi.torgan'ın bakmakta olduğu yer "Hiçbiryer" adıyla bilinen bir bölgeydi."Hiçbiryer" diye düşündü torgan,bu kadar güzel ve sessiz topraklar nasıl lanetli olur hiç anlamıyorum.Gerçektende "Hiçbiryer" torgan'ın baktığı yerde muhteşem görünüyordu.Karşıda güneşin son ışıklarıyla aydınlanan son derece çekici topraklar uzanıyordu.Yaklaşık torgan'ın durduğu

yer JANTARN'ın "Ay Kulesi"nin kalıntıları arasında idi.Buraya halk gelmeye korkardı.Sadece Kraliyete mensup kişiler ve ariflerin gelebildiği bir yer olmuştu,parlak "Ay Kulesi".

Sonra aniden bir ses duydu torgan ,arkadaşı argan'di gelen.torgan dedi ne yapmaya çalıyorsun,Güneş batmadan önce "Alan"da olmalıyız.torgan argan'a cevap vermedi.sadece başını salladı.Geri dönerlerken torgan kafasını çevirip argan' a baktı.O'nu ne zamandır tanıdığını kestirmeye çalıştı.Ama hatırlayamadı çünkü ikisi aynı gün doğmuşlar yanyana büyümüşler,aynı eğitimden ve disiplinden geçmişlerdi.torgan nasıl kral olarak yetiştirildi ise argan'da kral naibi olarak büyütülmüştü.

Alan'a girdiklerinde halkın onlara garip garip baktığını gördüler.Aslında ahali torgan'ın bu hallerinde bir aşinalık seziyordu aynı babası gibi diyorlardı,foxar gibi."Onun gibi kaçıp yabana gitmez inşallah" dedi Bilge Quorkut'ın karısı."Gidecek,gitmeli,dedi Quorkut gitmeli"...torgan'a Meressar adını veren Quorkut'tu."Sen ve senin varislerin bundan böyle anılacaksınız ,soyun adıyla yaşasın yüce prens" demişti.Meressar kadim dilde "kıyamet" anlamına geliyordu.Son Bölge lisanında ise anlamı "aydınlık kuran" anlamına gelmekteydi.

torgan doğruca "Gümüş Ev"e yöneldi.Son Bölge'nin efendileri kuşaklardır Gümüş Ev'de otururlardı aynı amcası efendi antar'ın yaptığı gibi.torgan amcasıyla konuşmak istiyordu ve argan'da yanında olduğu halde antar'ın huzuruna çıktı.

Yavaş yavaş Gümüş Ev'de ilerlerken torgan bir yandan da amcasına söyleyeceklerini zihninde tartıyordu.Karanlığın yaklaştığını hissedebiliyordu ama bunu sebebini bilmiyordu.Ayrıca zihninde bazı şeyler vardı ki torgan ,kendi bile bunları dile getirmeye korkuyordu. Gümüş Ev oldukça büyük bir yapıydı.Dış görünüşü bir hilal şeklindeydi.Taht odası tam hilalin ortasında yer alıyordu.torgan ve argan oraya gidiyorlardı Kral Antar'ın büyük salonuna.Antar iki genci büyük bir sevgiyle karşıladı."Hoş geldin kardeşim oğlu dedi,antar.Sabah Alan'dan ayrıldığını işittim.Nerelerdeydin? söyle bana.Ay Kulesindeydim,diye cevap verdi torgan.Sonra şöyle dedi amca garip şeyler hissediyorum karanlık hakkında,halkımız hakkında ve en ilginci ne olduğunu bilmediğim bazı şeyler hakkında ve bunları dile getirmeye bile korkuyorum.antar yüzünü buruşturdu,derin düşüncelere dalmış gibiydi neden sonra şöyle cevap verdi.Tahmininde yanılmıyorsun Meressar ,yaklaşıyor ve bende korkuyorum ama bizim korkmaya hakkımız yok zamanın gelip Son Bölge tahtına geççiğinde anlayacaksın ki bizim korkmaya hakkımız yok.Halkımız için endişelenme, dedi.Nylan onlarla ilgileniyor.O'nun gücü o kadar fazladır ki bazen bütün bu işleri keşke ona bıraksam diye düşünüyorum.Diğer konuda ise yorum yapmam imkansız buna zamanla sen karar vereceksin ancak o zaman

ben san açıklama yapabilirim.Ama söyleyeceğim bazı şeyler yok değil "Hiçbiryer”den uzak dur. Ay Kulesine gitme demiyorum ama daha uzağa gitmene izin veremem.Bunu söylerken argan'a doğru bakıyordu.Sana gelelim efendi argan dedi,torgan'a göz kulak olma görevi senin.Ayrıca kral naibi olduğuna göre senin görevlerin bununla sınırlı değil senden bana deniz kıyısındaki kadim Halkulla'ya gitmeni emrediyorum orada benim için bir şey yapacaksın.Peki,lordum dedi argan antar'ı canından çok severdi.Öyleyse dedi,torgan izninizi rica ediyorum amca günler iyice kısaldı yatıp dinlenme zamanıdır artık.Peki,dedi antar sonra argan'a şöyle dedi ayrılmadan beni gör sana görevinle ilgili bilgileri ileteceğim.Ertesi sabah argan doğruca Gümüş Ev’e yollandı.Ancak üzerinde garip bir ağırlık vardı.Hayatında ilk kez yataktan kalkmakta bu kadar zorlanmıştı.Havada aynı argan gibi bir acayipti.Güneş sanki argan gibi kalkmakta geç kalmış görünüyordu.Alan’ın sokaklarında yürürken halkın gündelik yaşantısı devam ediyordu.Çocuklar erken kalkmışlar Quorkut’un Kraliyet Okuluna doğru gidiyorlar.Yaşlılar evlerinin önlerinde kahve içip,sohbet ediyorlardı.Alan’da çocukların eğitimine çok önem verilirdi.Kraliyet soyundan olsun olmasın her çocuk önce okuma-yazma öğrenir.Daha sonra yeteneğine göre Kraliyet Okuluna giderlerdi.Burada çocuklar asker,öğretmen veya tüccar olarak yetiştirilirdi.En yeteneklileri ise Kraliyet Akademisinde Quorkut’un nezaretinde Kraliyet Şövalyesi olarak yetiştirilirdi.Argan sokaklarda ilerleyip Gümüş Ev’e yaklaşmaya başladığında Ev’in üzerinde bir ışık huzmesinin bulunduğunu gördü.Bu Kraliçe Nylan’ın gücü diye düşündü.İyi ki o var yoksa antar bey bu yüke katlanamazdı,dedi içinden.Kapı koruyucuları eğilip veliaht yardımcısını öyle selamladı - Hayırlı günler olsun Lord argan.Sana da,çaynew dedi argan…

Büyük kapı açıldı ve argan Gümüş Ev’in içine girdi.Defalarca bu kapıdan girmiş antar bey ile yalnız görüşmüştü,ancak bu sefer farklıydı.Çok heyecanlıydı ve huzursuzdu.Salonda yürürken de bu huzursuzluğu geçmedi.

Sonunda antar’ın büyük salonuna ulaştı kapı koruyucusuna içeri gireceğini söyledi,görevli kapıyı açtı ve argan içeri girdi.Eğilip selam vermeye hazırlanırken hiç beklemediği birini gördü,Bilge Quorkut’u.Yüzü birdenbire buz kesti.antar’a bir selam verdi ve Ondan gelecek olan tepkiyi beklemeye başladı.Otur,dedi sonunda antar otur ve söyleyeceklerimi dinle... "

 
Oturum Aç
Takma isim

Parola

Henüz bir hesabınız yok mu? Yeni bir tane yaratabilirsiniz. Kayıtlı bir kullanıcı olarak tema yöneticisi, yorum yönetimi ve kendi adınızla yazı girişi gibi imkanlardan faydalanabileceksiniz.

İlgili Linkler
· Hikayeler Hakkında
· Yayınlayan Editör: ringmaster
· Ana Sayfa


Hikayeler Hakkında en çok okunan :
Gölgelerin İçinden


Yazıcı Dostu Sayfa  Bu Yazıyı bir Arkadaşınıza Gönderin

"Hikayeler: Kıyametten Sonra" | Oturum Aç/Yeni Hesap Yarat | 2 yorum
Puan
Yorumlar gönderene aittir. İçeriğinden hiçbir şekilde site ve site yönetimi sorumlu tutulamaz.
Re: Kıyametten Sonra (Puan: 1)
Gönderen rundmc1982 (rundmc1982@yahoo.com) Tarih: Nisan 24, 2003 - 15:29:49
(Kullanıcı Bilgisi | Mesaj Gönder)
Banada sık sık yapılan eleştirilerden birisini bende sana yapıcam. Noktama işaretlerini kullanmazsan anlatım bozukluğu ortaya çıkar, ki bana göre sen beni bile aştın. Yabancı isimler türk isimlerini çarıştırıyor. (Quorkut) Bu güzel bir detay. Hikayene tam aklımı vermişken, ki bunu bir başka arkadaşımız daha yaptı, orada bitirmişsin. İnsan şunu biraz daha uzun yazmazmı yaa.

Neyse devamını bekliyorum. Noktalama işaretlerine dikkat edersen ortaya daha güzel bir hikaye çıkar bilmiş ol.

Kendine iyi bak.
Barışla kal... :)


[ Anonim kullanıcı iseniz, lütfen kayıt olun ]

Bu site filmin, kitapların, veya yazarın resmi sitesi değildir.Tamamen Türk yüzük dostları tarafından hazırlanan konu odaklı bilgi, haber, düşünce ve materyal paylaşımını amaçlayan bir fan sitesidir.
Sayfada yer alanlar ancak izin alınarak ve kaynak gösterilerek kullanılabilir.
Lord of The Rings - Turkish Fan Site
yuzuklerinefendisi.com / 2001 - 2012